czwartek, 1 maja 2014

Oracle Solaris 11.2 - platforma do obsługi chmury

Oracle wprowadził na rynek nowoczesną platformę do zarządzania chmurą - Oracle Solaris 11.2 - która stanowi połączenie wirtualizacji, technologii software-defined networking (SDN) oraz pełnej dystrybucji platformy OpenStack. 

Oracle Solaris 11.2 to kompleksowa, zintegrowana i otwarta platforma zaprojektowana specjalnie na potrzeby obsługi dużych korporacyjnych środowisk przetwarzania w chmurze. Stanowi ona połączenie platformy OpenStack, technologii SDN, zarządzania klastrami i wirtualizacji ze sprawdzonym systemem operacyjnym klasy korporacyjnej - wszystkie te elementy są przy tym oferowane jako jeden produkt. Rozwiązanie to pozwala klientom uprościć posiadaną infrastrukturę informatyczną oraz świadczyć na rzecz ich własnych klientów niezawodne, wydajne, efektywne, zgodne operacyjnie i bezpieczne usługi przetwarzania w chmurze.

Platforma ta oferuje możliwości zarządzania cyklem życia w sposób prostszy i szybszy od zapewnianego przez poprzednie wersje. Dzięki platformie Oracle Solaris 11.2 działy informatyki mogą teraz świadczyć usługi „od zera do chmury” (from zero to cloud) w ciągu minut a nie tygodni, z niezawodnością, bezpieczeństwem i wydajnością klasy korporacyjnej.
Oracle Solaris 11.2 oferuje zintegrowany hiperwizor oparty na architekturze SPARC i x86, który oprócz dotychczasowych możliwości zapewnianych przez strefy Solaris Zones udostępnia także bez żadnych dodatkowych kosztów technologię wirtualizacji. Platforma ta udostępnia też technologię ukierunkowanych na aplikacje sieci konfigurowanych przez oprogramowanie, którą można zintegrować z technologią Oracle Java, bazą danych Oracle i Aplikacjami Oracle, aby zapewnić jakość usług typową dla aplikacji. 

Oracle Solaris 11.2 to najnowsza z innowacji opracowanych przez rozwijający się prężnie dział systemów firmy Oracle, która ma zapewnić klientom większą prężność działania oraz ograniczyć ponoszone przez nich koszty poprzez uproszczenie infrastruktury informatycznej z wykorzystaniem rozwiązań sprzętowo-programowych Oracle. Z platformy Oracle Solaris 11 wdrożonej na serwerach Oracle oraz w oparciu o rozwiązania sprzętowo-programowe tej firmy korzystają dziś tysiące klientów z całego świata. Platforma Oracle Solaris wraz z serwerami SPARC bije wciąż nowe rekordy wydajności we współpracy z technologią Java i bazą danych Oracle oraz w środowiskach zwirtualizowanych.

Oracle Solaris 11.2 zapewnia ochronę inwestycji dzięki zgodności binarnej, która pozwala klientom uruchamiać posiadane aplikacje na różnych generacjach platformy Oracle Solaris. Klienci mogą bezproblemowo, w ciągu niewielu minut, uaktualnić swoją platformę do wersji Oracle Solaris 11.2 oraz w pełni wykorzystywać nowe możliwości chmury.

Dowiedz się więcej
Partnerzy na temat Oracle Solaris 11.2 
Pobierz: Oracle Solaris 11.2 Beta
Oracle Solaris 
Oracle Solaris w sieci OTN
Oracle Solaris Blog
Open Stack Dashboard
Solaris 11.2 - broszura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz