środa, 15 października 2014

Konkurs BIHAPI – zapraszamy na sesje informacyjne

Jak już pisaliśmy TUTAJ, 9 października b.r. rozpoczął się konkurs BIHAPI (Business Intelligence Hackathon API) na stworzenie innowacyjnych aplikacji, systemów i usług, budowanych z wykorzystaniem API (Aplikacyjne Interfejsy Programistyczne).

Głównym inicjatorem BIHAPI jest Centrum Badawczo-Rozwojowe Orange Labs Polska, zaś wśród wielu partnerów technologicznych jest Oracle Communications. Partnerami wydarzenia są także trzy miasta: Warszawa, Gdańsk i Poznań

Na wszystkich chętnych czeka ponad 80 API do wykorzystania w tworzonych rozwiązaniach (dane miast Warszawy, Gdańska i Poznania oraz API Telco). Czekają także atrakcyjne nagrody - w puli jest 33,5 tys. PLN!
Do 4 listopada trwa zbieranie zgłoszeń na stronie www.bihapi.pl

Konkurs łączy trzy niezależne obszary: otwarte dane udostępniane przez samorządy, Internet, oraz API wystawiane przez operatora telekomunikacyjnego. Domeny te stanową unikalne i bogate w treści źródła informacji, a połączenie ich na płaszczyźnie społecznej otwiera nowy rozdział w dziedzinie komunikacji.

Wszystkich zainteresowanych konkursem zapraszamy na sesje informacyjne połączone z warsztatami korzystania z API, które odbędą się we wszystkich miastach zaangażowanych w konkursie:

Warszawa: Centrum Przedsiębiorczości ul. Smolna 4, 20.10.2014, godz. 16:00-21:00
Gdańsk: Gdański Park Naukowo - Technologiczny, ul. Trzy Lipy 3, 23.10.2014, godz. 17:00-22:00
Poznań: Międzynarodowe Targi Poznańskie - Hall Wschodni, ul. Głogowska 14, 21.10.2014, godz. 16:00-21:00

Dowiedz się więcej
OpenMiddleware 2.0 Community
OpenMiddleware 2.0 Community na Facebooku
Strona konkursu BIHAPI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz