czwartek, 13 listopada 2014

Oracle Enterprise Metadata Management 12c pomoże w zarządzaniu zbiorami Big Data

Oracle rozszerzył swoją ofertę rozwiązań do integracji danych o Enterprise Metadata Management 12c – platformę umożliwiającą kontrolę nad wszystkimi aspektami zarządzania danymi, zarządzania cyklem życia, ochrony danych, audytu, bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. 

Oracle Enterprise Metadata Management 12c stanowi kluczowy element pakietu Oracle do zarządzania zbiorami big data – wraz z Oracle Enterprise Data Quality, Oracle Big Data SQL i rozwiązaniami do zabezpieczania baz danych. 
Platforma obejmuje zaawansowany glosariusz biznesowy — kluczowy komponent do synchronizacji z operacyjnymi metadanymi, które sterują przepływem danych przez systemy takie jak Apache Hadoop, aplikacje ERP i hurtownie danych, oraz częściowo usystematyzowanymi danymi używanymi do analizy zbiorów Big Data. 

Wybrane funkcje:
Zarządzanie cyklem życia danych. Oracle Enterprise Metadata Management 12c zapewnia pełny dostęp do danych ścieżek (track data) oraz cyklów życia metadanych na platformach do integracji i Business Intelligence.
Zbieranie i integracja metadanych. Nowe rozwiązanie zapewnia przejrzystość i analizę danych uzyskanych za pomocą różnych technologii i pochodzących zarówno z baz, jak hurtowni danych. 
Nadzór nad danymi, zarządzanie danymi i ich standaryzacja. Platforma umożliwia tagowanie oraz dodawanie informacji zwrotnych i komentarzy, załączników multimedialnych oraz adnotacji. 
Przejrzystość zbiorów Big Data. Pakiet pomaga zapewnić przejrzystość danych w hurtowniach i repozytoriach, wraz z narzędziem Oracle Data Integrator obsługującym standardy takie jak Apache Sqoop, Apache Hive, Apache HBase i JavaScript Object Notation (JSON).

Informacje dodatkowe
Oracle Data Integration
Oracle Enterprise Metadata Management 12c – opis produktu
Oracle Fusion Middleware
Oracle Big Data

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz