poniedziałek, 8 grudnia 2014

Oracle opracowuje przełomowy procesor SPARC M7

Trwają prace nad udostępnieniem nowego procesora Oracle SPARC M7, który został po raz pierwszy pokazany na konferencji Oracle OpenWorld. Obecnie procesor jest intensywnie testowany w laboratoriach, zaś do produkcji trafi w 2015 roku.

SPARC M7 jest tak wyjątkowy, gdyż zawiera zintegrowane instrukcje, optymalizowane pod kątem baz danych. Będą one wykonywane w pamięci operacyjnej serwera, co radykalnie przyspieszy wykonywanie wszelkich operacji bazodanowych, a tym samym zwiększy wydajność aplikacji i całych systemów IT w przedsiębiorstwach.

Nowa technologia została nazwana Oracle Software in Silicon. Oto kilka podstawowych jej zastosowań:
•  Udostępnienie środowiska maszyn wirtualnych, co daje możliwość testowania kodu aplikacji na platformie chmurowej. Można je wykorzystać do wykrywania uszkodzeń danych i naruszeń bezpieczeństwa. Testy dotyczące obciążeń wykazały średnio 40 razy szybsze rezultaty niż w przypadku narzędzi wyłącznie programowych, a w niektórych testach były ponad 80 razy szybsze. 
•  Wprowadzona do procesora ochrona pamięci (Application Data Integrity – ADI) przed nieuprawnionym dostępem innego procesu. Umożliwia sprzętowy monitoring (w czasie rzeczywistym) żądań dostępu do pamięci, wysyłanych przez procesy programowe i blokuje nieuprawniony do niej dostęp - niezależnie od tego, czy jest on spowodowany błędem w programowaniu czy podejmowaną w złych intencjach próbą wykorzystania przepełnienia bufora. 
•  Przyspieszanie zapytań - zwiększa wydajność przetwarzania zapytań do bazy danych w pamięci dzięki działaniu na danych przesyłanych za pomocą interfejsów o wyjątkowo wysokiej przepustowości (nawet 160 GB/s).
•  Moduły dekompresji - znacznie zwiększają wykorzystanie pojemności pamięci. Moduły w pojedynczym procesorze wykonują dekompresję danych z wydajnością, która stanowi ekwiwalent 16 kart PCI lub 60 rdzeni procesorowych. 

Informacje dodatkowe
Oracle Software in Silicon Cloud
Oracle’s SPARC Servers
Oracle Solaris
Oracle Solaris Studio

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz