poniedziałek, 15 grudnia 2014

Oracle Taleo Cloud Service

Dwa ostatnie artykuły na naszym Blogu poświęciliśmy relacji z konferencji prasowej, na której omawiane były strategie rozwoju oprogramowania HCM oraz szczegóły oferty Oracle w tym obszarze.

Przyjrzyjmy się bliżej systemowi Oracle Taleo Cloud Service, którego rozwojem zajmuje się dedykowane Centrum Kompetencyjne w Krakowie, gospodarz wydarzenia z 10 grudnia.

Podstawowy zakres działania aplikacji Oracle Taleo, to szerokie spektrum zagadnień związanych z procesem zarządzania talentami. System charakteryzuje się skalowalnością, elastycznością i bezpieczeństwem infrastruktury oraz umożliwia łatwą integrację z systemami zewnętrznymi. 

Oto najważniejsze moduły Oracle Taleo Cloud Service:
•  Moduł rekrutacyjny jest uznawany za najlepsze tego typu rozwiązanie dostępne na rynku. Posiada wbudowane narzędzia do wyszukiwania kandydatów oparte na technologii Web 2.0, dzięki którym szybciej można odnaleźć poszukiwanych specjalistów korzystając z portali społecznościowych (Facebook, Linkedin). Zaawansowane algorytmy umożliwiają korzystanie z szerokiej wielotysięcznej bazy w celu odnalezienia najlepszych kandydatów.
•  Moduł Onboarding upraszcza zatrudnianie nowych pracowników, zapewniając efektywność, spójność, elastyczność i zgodność z procedurami korporacyjnymi. Proces zatrudniania może przebiegać w wielu wariantach w zależności od dowolnych kryteriów dotyczących zatrudnienia (stanowisko, dział, region itp.). 
•  Planowanie rozwoju, zarządzanie przez cele i oceny pracownicze pozwalają na dokładne planowanie kariery pracowniczej w oparciu o osiągane przez pracownika wyniki. System obejmuje takie zagadnienia jak nauczanie społecznościowe, zunifikowane zarządzanie talentami, praca grupowa i współpraca online.
•  Moduł szkoleń umożliwia korzystanie z pełnej gamy szkoleń, od szkoleń sformalizowanych, tradycyjnych lub elektronicznych do wykorzystania mediów społecznościowych. Dostępne są również modele mieszane (blended learning). Podstawowe funkcjonalności tego modułu to: centralne zarządzanie, tworzenie i udostępnianie treści, wykorzystywanie narzędzi społecznościowych, mierzenie skuteczności, generowanie raportów. 

Co odróżnia Oracle Taleo od rozwiązań klasycznych, to fakt że aplikacja jest 
dostępna w modelu SaaS, co pozwala na korzystanie z niej praktycznie każdej firmie, dowolnej wielkości. Wyróżnia ją także włączenie do aplikacji algorytmów Big Data i integracja z sieciami społecznościowymi, a także rozbudowana funkcjonalność mobilna.

Więcej informacji
Oracle Taleo Cloud Service

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz