piątek, 8 maja 2015

Przegląd rozwiązań informacji przestrzennej

Jak informowaliśmy TUTAJ, 5 maja odbyła się konferencja Oracle Spatial Day, organizowana przez firmy Oracle Polska i SHH.

Konferencja odbywa się co roku i zdobyła uznanie w branży jako forum wymiany doświadczeń na temat rozwiązań GIS. Tegoroczna konferencja Oracle Spatial Day prezentowała rozwiązania informacji przestrzennej zarówno w kontekście zastosowań 2D i 3D, jak również w odniesieniu do zagadnień Big Data i Social Media.

Konferencja zgromadziła przedstawicieli wielu sektorów gospodarki oraz organizacji i urzędów zainteresowanych rozwiązaniami z zakresu technologii informacji przestrzennej. Podczas Oracle Spatial Day wystąpili eksperci SHH oraz przedstawiciele organizacji, które z powodzeniem wdrożyły rozwiązania GIS do wspomagania swojej działalności.Wśród prezentacji znalazły się także inspirujące referaty wygłoszone przez przedstawicieli Oracle.

Piotr Witczyński, Dyrektor Generalny Oracle Polska, omówił kwestie dotyczące zastosowań Big Data oraz Oracle Spatial. Wiele miejsca poświęcił mediom społecznościowym i zawartym w nich informacjach, które są gromadzone, przetwarzane i analizowane - także w kontekście przestrzennym, przez technologie Oracle.
Piotr Witczyński, Dyrektor Generalny Oracle Polska

Drugi panel konferencji otworzył Hans Viehmann, Product Manager for Location Products w regionie Oracle EMEA. Podkreślił on duże znaczenie i upowszechnienie danych przestrzennych 3D dzięki „rewolucji LIDAR” w różnych sektorach. Prezentacja w przekrojowy sposób pokazywała zarządzanie danymi 3D - od chmur punktów do modeli miast 3D, oraz zawierała wiele praktycznych przykładów zastosowań.
Hans Viehmann, Product Manager for Location Products w Oracle EMEA

Kolejne prelekcje dotyczyły m.in. wysokiej wydajności w projektach spatial dzięki zastosowaniu serwera Oracle Exadata Database Machine oraz nowych cech bazy Oracle 12c w kontekście wydajności Oracle Spatial, szczególnie funkcji Spatial Vector Acceleration.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz