środa, 3 czerwca 2015

Chmury hybrydowe mogą rozwiązać problemy dyrektorów IT

W dzisiejszym świecie cyfrowym dyrektorzy IT powinni być liderami innowacji w biznesie. Jednak ich możliwości są często ograniczane przez skomplikowane środowisko informatyczne, w jakim przychodzi im pracować.

Dobrym opisem tego, jak wielki wpływ na współczesny biznes mają innowacje, może być popularny w mediach społecznościowych fragment artykułu z bloga TechCrunch: "Uber, największy operator taksówek na świecie, nie ma własnej floty samochodowej. Facebook, najpopularniejsze medium informacyjne, nie kreuje własnych treści. Alibaba, najwyżej wyceniana firma handlowa, nie posiada żadnych nieruchomości. Dzieje się dzisiaj coś naprawdę ciekawego..."

Ten cytat trafnie ilustruje ważny fakt dzisiejszego świata biznesu: wszystkie najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa są firmami, w których podstawą działania jest informatyka. To firmy z różnych branż, jednak łączy je mistrzowskie wykorzystanie najnowszych osiągnięć IT do prowadzenia swojej działalności.

W swoim najnowszym artykule opublikowanym na platformie LinkedIn, Michel Clement, szef regionu Oracle Europy Wschodniej i Środkowej przekonuje, że wdrażanie innowacyjnych technologii jest w dzisiejszych czasach niezbędnym czynnikiem warunkującym sukces przedsiębiorstwa. Dyrektorzy IT wielu firm zmagają się z rozmaitymi przeszkodami na drodze do nowoczesności - takimi, jak:
·    niespójne dane, rozrzucone w wielu odseparowanych od siebie repozytoriach,
·    brak połączenia informacyjnego pomiędzy departamentami,
·    złożoność systemów, składanych latami z wielu elementów, pracujących w różnych technologiach.
Te wszystkie problemy mogą być jednak łatwo rozwiązane dzięki wdrożeniu korporacyjnej platformy IT opartej na technologii chmury hybrydowej. Taki model pozwala na centralne zarządzanie całym systemem, jest łatwy w rozbudowie i udostępnia moc obliczeniową zawsze taką, jaka w danym czasie jest potrzebna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz