poniedziałek, 1 czerwca 2015

Oracle Cloud Day – przegląd referatów, cz. 1

Największa konferencja Oracle w 2015
Aby najpełniej zaprezentować kluczowe elementy chmury Oracle Cloud, Oracle Polska oraz firmy partnerskie Intel, Red Stack Tech oraz Arrow ECS, organizują największą w tym roku technologiczną konferencję Oracle. Odbędzie się ona 30 czerwca b.r. w Warszawie pod hasłem „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Chmurze”.

W sesji plenarnej i 3 równoległych ścieżkach tematycznych zostaną zaprezentowane usługi chmurowe dostarczane w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa), usługi PaaS (platforma jako usługa) oraz elementy platformy sprzętowej Oracle, z jej flagowym produktem, maszyną bazodanową Oracle Exadata na czele.
Dziś prezentujemy wybrane referaty ze ścieżki tematycznej PaaS.

  • Modernizacja aplikacji w chmurze za pomocą usług Oracle Public Cloud Services
Platforma Oracle Cloud umożliwia klientom i partnerom łatwe tworzenie nowych aplikacji, rozszerzanie aplikacji Oracle typu „oprogramowanie jako usługa” oraz migrację dotychczasowych aplikacji lokalnych do chmury. Uczestnicy prezentacji dowiedzą się, w jaki sposób rozwiązania Oracle Cloud typu „platforma jako usługa” (PaaS) i „infrastruktura jako usługa” (IaaS) mogą pomóc klientom zwiększyć prężność działania i obniżyć koszty informatyczne dzięki wykorzystaniu kompletnej, otwartej platformy chmurowej zgodnej ze standardami w całym przedsiębiorstwie. Zaprezentujemy, w jaki sposób platforma Oracle Public Cloud umożliwia klientom i niezależnym producentom oprogramowania łatwą i szybką migrację do chmury, zapewniającą wydajność, niezawodność, skalowalność i bezpieczeństwo.

  • Tworzenie i utrzymanie baz danych w chmurze oraz zarządzanie nimi za pomocą usługi Oracle Database Cloud Service
Uczestnicy tej sesji obejrzą prezentację poświęconą migracji krok po kroku działającej lokalnie bazy danych 12c do chmury. Użytkownicy będą zarządzać bazami danych za pomocą różnych narzędzi, takich jak Oracle Enterprise Manager Express 12c i Oracle SQL Developer. Ponadto będą mogli przekonać się, że aplikacja jest przenoszona do chmury łatwo i przy minimalnym wkładzie pracy. Pod koniec pokazu użytkownik będzie mieć instancję w chmurze z podłączoną kopią lokalnej bazy danych, na której będzie działać aplikacja.

  • Tworzenie i wdrażanie aplikacji w chmurze za pomocą usługi Oracle Java Cloud Service
W ramach tej sesji szczegółowo zaprezentujemy usługę Java Cloud Service i pokażemy, jak łatwo jest za jej pomocą tworzyć i wdrażać nowe aplikacje opracowane pod kątem chmury lub przenosić do tego środowiska już działające aplikacje Java. Użytkownicy będą korzystać ze znanych narzędzi, których używają lokalnie, ale teraz będą pracować bezpośrednio w środowisku Oracle Cloud, np. Oracle WebLogic Server Admin Console i Oracle Enterprise Manager, oraz w środowiskach programistycznych takich jak Eclipse czy JDeveloper. Ponadto szczegółowo pokażemy różne operacje w ramach cyklu życia aplikacji, od ich udostępniania po wprowadzanie uaktualnień i poprawki, które w chmurze zostało uproszczone i zautomatyzowane.

Zarejestruj się już DZISIAJ na konferencję Oracle Cloud Day, aby poznać wszystkie tajniki Chmury Oracle. Zapraszamy do Warszawskiego Hotelu Sheraton 30 czerwca w godz. 9:00–16:00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz