poniedziałek, 22 czerwca 2015

Oracle coraz silniejszy dzięki Chmurze - analiza wyników finansowych roku 2015

Opublikowane 17 czerwca b.r. wyniki finansowe roku obrachunkowego 2015 Korporacji Oracle dowodzą, że firma jest na najlepszej drodze, aby stać się już niebawem największym dostawcą usług chmurowych na świecie.

Szczegółowa analiza najnowszych wyników finansowych Oracle została niedawno opublikowana na stronach Forbes Brand Voice, zawierając nie tylko omówienie poszczególnych wskaźników biznesowych, ale także komentarze dotyczące obecnej pozycji firmy na rynku IT oraz wypowiedzi przedstawicieli kierownictwa Oracle, zanotowane podczas internetowej konferencji dla inwestorów.

Wybrane tezy analizy:
  • Sprzedaż usług chmurowych Oracle rośnie z roku na rok w tempie szybszym, niż przychody największych konkurentów Oracle w kategorii Cloud Computing;
  • W 4 kwartale Oracle odnotował rekordową sprzedaż usług SaaS i PaaS o wartości 426 mln USD, co stanowi wzrost o ponad 200% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku finansowego;
  • W perspektywie całego roku przychody ze sprzedaży SaaS i PaaS wyniosły 1,5 miliarda USD, co daje wzrost o 32%;
  • W 4 kwartale przybyło 1217 nowych klientów SaaS, zaś 760 rozszerzyło stan posiadania w obszarze aplikacji cloud;
  • Optymalizowana dla zastosowań chmurowych baza danych Oracle 12c notuje sprzedaż o 50% szybszą niż poprzednia wersja 11.
Przeczytaj cały artykuł na stronach Forbes

Dowiedz się więcej
Innowacje w platformie Oracle Cloud

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz