czwartek, 18 czerwca 2015

Oracle ogłosił wyniki IV kwartału oraz całego roku finansowego 2015

Korporacja Oracle ogłosiła wyniki czwartego kwartału oraz całego roku finansowego 2015. Całkowite obroty kwartału wyniosły 10,7 mld USD, zaś obroty całego roku finansowego to 38,2 mld USD.

W IV kwartale roku finansowego 2015 Oracle odnotował doskonałe wyniki sprzedaży subskrypcji usług chmurowych, która wzrosła o 28% (34% w stałej wartości USD) w porównaniu z analogicznym kwartałem roku poprzedniego.
Jak powiedział prezes Oracle Mark Hurd, wzrost sprzedaży usług chmurowych SaaS i PaaS w kolejnym roku finansowym 2016 jest przewidywany na poziomie 60%, czyli o wiele więcej niż zakładają prognozy największych konkurentów Oracle. 

Prezes zarządu Oracle i dyrektor ds. technicznych Larry Ellison dodaje, że w liczbach bezwzględnych sprzedaż w tej kategorii osiągnie wartość pomiędzy 1,5 a 2 miliardy USD w nowym roku finansowym. Oznacza to, że już niedługo Oracle stanie się największym dostawcą usług chmurowych dla przedsiębiorstw.

Pełny tekst informacji prasowej na ten temat można znaleźć na stronie inwestorskiej Oracle (oracle.com/investor). Na stronie inwestorskiej Oracle znajduje się także link do nagranej konferencji internetowej poświęconej omówieniu wyników finansowych oraz szczegółowe tabele z danymi liczbowymi.

Strona inwestorska Oracle
Komunikat o wynikach roku finansowego 2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz