piątek, 24 lipca 2015

Oracle VM VirtualBox 5.0 jest już dostępny

Oracle udostępnił narzędzie VM VirtualBox 5.0 — najnowszą wersję bezpłatnego oprogramowania open source do wirtualizacji, przeznaczonego dla różnych platform. Nowa wersja umożliwia jeszcze łatwiejsze i bardziej elastyczne tworzenie i wdrażanie aplikacji lokalnych i chmurowych.

Oracle VM VirtualBox, działający na standardowych komputerach biurkowych i laptopach z architekturą x86, stanowi wygodne narzędzie dla programistów i użytkowników, którzy chcą opracowywać aplikacje lokalne i chmurowe bez kosztów związanych z używaniem pełnego środowiska serwerów. Dzięki niemu można tworzyć środowiska maszyn wirtualnych obejmujące wiele platform na potrzeby opracowywania i testowania oprogramowania oraz wirtualizacji systemów operacyjnych, z opcjonalnym szyfrowaniem środowisk wykonawczych. 

Za pomocą maszyn wirtualnych Oracle VM VirtualBox programiści mogą korzystać z technologii chmurowych takich jak Docker i OpenStack bezpośrednio na swoich maszynach z systemem Windows, Mac OS, Linux i Oracle Solaris, co ułatwia tworzenie wielowarstwowych aplikacji przy użyciu standardowego laptopa. 

Nowe funkcje Oracle VM VirtualBox 5.0:
  • Obsługa parawirtualizacji: znacznie zwiększa wydajność systemów operacyjnych poprzez wykorzystanie wbudowanej obsługi wirtualizacji na systemach operacyjnych takich jak Oracle Linux 7 i Microsoft Windows 7 lub nowsze.
  • Lepsze wykorzystanie procesora: rozwiązanie pokazuje systemom operacyjnym szerszy zestaw rozkazów dotyczących procesora, dzięki czemu aplikacje mogą wykorzystać najnowszy zestaw rozkazów dotyczących sprzętu, co zapewnia maksymalną wydajność.
  • Obsługa urządzeń USB 3.0: systemy operacyjne mogą bezpośrednio rozpoznawać urządzenia USB 3.0 i działać z pełną szybkością tych urządzeń.
  • Obsługa dwukierunkowego przeciągania i upuszczania w systemie Windows: na wszystkich platformach hostów systemy Windows, Linux i Oracle Solaris obsługują „przeciąganie i upuszczanie” treści pomiędzy hostem a gościem. Funkcja umożliwia przejrzyste kopiowanie i otwieranie plików, katalogów i innych obiektów.
  • Szyfrowanie na obrazach dysku: dane mogą być szyfrowane na wirtualnych obrazach dysku twardego w środowisku wykonawczym z wykorzystaniem standardowego branżowego algorytmu AES z maksymalnie 256-bitowymi kluczami szyfrującymi. Dzięki temu można mieć pewność, że dane będą bezpieczne i zaszyfrowane w każdym momencie, niezależnie od tego, czy dana maszyna wirtualna jest bezczynna na maszynie lub serwerze programisty, czy jest aktualnie używana.
Informacje dodatkowe
Oracle VM VirtualBox
Pobierz bezpłatnie VM VirtualBox 5.0
Oracle Virtualization
Oracle Virtualization Blog
Wim Coekaerts Blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz