niedziela, 2 sierpnia 2015

Baza danych Oracle 12c z opcją In-Memory uzyskała certyfikację SAP

Oracle poinformował, że baza danych Oracle 12c wraz z opcją Database In-Memory uzyskała certyfikację SAP i może być używana razem z rozwiązaniami SAP opartymi na platformie technologicznej SAP NetWeaver® 7.x. 
Klienci mogą wykorzystywać aplikacje SAP razem z bazą danych Oracle Database In-Memory do przeprowadzania analiz oraz przetwarzania transakcji w czasie rzeczywistym na swoich dotychczasowych aplikacjach, dodając tabele SAP do składowania kolumnowego w bazach in-memory. 

W tym roku firma SAP certyfikowała już rozwiązania Oracle Database 12c, Oracle Exadata Database Machine X5-2 i Oracle Exalogic Elastic Cloud X5-2 jako gotowe do użytku z rozwiązaniami SAP. 
Opcja Oracle Database In-Memory została wprowadzona na rynek rok temu. W pierwszym roku jej sprzedaż niemal trzykrotnie przewyższyła sprzedaż wszystkich opcji do Oracle 11g w ich pierwszym roku. Klienci są zachwyceni łatwością wdrożenia Oracle Database In-Memory oraz korzyściami w zakresie wydajności. 

Architektura bazy danych z opcją Oracle Database In-Memory jako jedyna obsługuje dwa formaty danych, zapewniając dzięki temu zarówno szybkie analizy, jak i wydajne przetwarzanie transakcji online. Przetwarza dane z szybkością miliardów, a nie milionów wierszy na sekundę i umożliwia wykonywanie funkcji analitycznych bezpośrednio na bazach danych OLTP, co jeszcze bardziej zmniejsza opóźnienia i zwiększa dokładność. 

Oracle Database In-Memory wykorzystuje zaawansowane technologie umożliwiające skalowanie oraz tworzenie warstw pamięci, co pozwala na efektywną obsługę obciążeń niezależnie od ich wielkości. Baza danych z opcją In-Memory udostępnia wszystkie sprawdzone funkcje bazy danych Oracle Database 12c, w tym zaawansowane i wydajne rozwiązania zapewniające wysoką dostępność danych, stanowiące część udostępnianej przez Oracle architektury maksymalnej dostępności (Maximum Availability Architecture).

Informacje dodatkowe
Oracle Database 12c dla użytkowników aplikacji SAP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz