sobota, 7 listopada 2015

Programujesz? Zgłoś się do konkursu BIHAPI!

Podobnie, jak w roku ubiegłym i jeszcze poprzednim, na początku października rozpoczął się konkurs BIHAPI (Business Intelligence Hackathon API) na stworzenie aplikacji, systemów, czy usług, budowanych z wykorzystaniem API (Aplikacyjne Interfejsy Programistyczne).
Efektem konkursu będą aplikacje służące zwiększeniu bezpieczeństwa, platformy przydatne w miejskiej rekreacji, informujące o wydarzeniach kulturalnych i wiele innych. Do 12 listopada trwa zbieranie zgłoszeń, zaś ogłoszenie laureatów odbędzie się do 31 stycznia 2016.

BIHAPI łączy trzy niezależne obszary: otwarte dane udostępniane przez samorządy, Internet, oraz API (Aplikacyjne Interfejsy Programistyczne). Domeny te stanową unikalne, niewyczerpane źródła informacji, a połączenie ich na płaszczyźnie społecznej otwiera nowy rozdział w dziedzinie komunikacji.

To już trzecia edycja konkursu, organizowanego przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Orange Polska i partnerów, wśród których od samego początku aktywnie działa Oracle Communications. Partnerami wydarzenia są także miasta: Gdańsk, Kraków, Poznań i Warszawa. Szczególna ich rola w tym przedsięwzięciu polega na udostępnieniu swoich danych publicznych np. geodezyjnych, rozkładów kursowania komunikacji miejskiej, ścieżek rowerowych, miejsc sportu, edukacji, czy urządzeń użytku publicznego. Do dyspozycji uczestników będzie ponad 140 API.

W tym roku pula nagród wynosi 60 00 PLN, więc jest o co walczyć.
Wejdź na stronę www.bihapi.pl, 

zobacz z jakich API możesz skorzystać, 
do 12 listopada wyślij opis swojego pomysłu.

Dowiedz się więcej
Oficjalna strona konkursu
Wydarzenie na facebooku
Film promocyjny
Kanał BIHAPI na YouTube
Video blog
Strona społeczności BIHAPI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz