środa, 6 lipca 2016

Oracle udostępnia platformę SPARC w chmurze


Oracle zaprezentował nowe, istotne dodatki do platformy SPARC, które po raz pierwszy pozwalają korzystać z bezpieczeństwa, wydajności i prostoty SPARC w chmurze. Dodatki te, oparte na nowym mikroprocesorze SPARC S7, obejmują nowe usługi przetwarzania w chmurze, systemy programowo-sprzętowe i serwery.  

Podstawą najnowszych dodatków do platformy SPARC jest 8-rdzeniowy i obsługujący 64 wątki mikroprocesor SPARC S7 4,27 GHz z funkcjami Software in Silicon takimi jak Silicon Secured Memory i Data Analytics Accelerators, który zapewnia najwyższą w branży wydajność na rdzeń i umożliwia przedsiębiorstwom ekonomiczne uruchamianie na tej platformie ich firmowych aplikacji.

Aby udostępnić korzyści z używania systemów programowo-sprzętowych Oracle SuperCluster również przedsiębiorstwom średniej wielkości, firma Oracle wprowadziła także rozwiązanie Oracle MiniCluster S7-2. Dzięki pełnej zgodności aplikacji i baz danych z SuperCluster M7 rozwiązanie Oracle MiniCluster zapewnia wielokrotnie niższe koszty sprzętu i oprogramowania niż typowe rozwiązania dostępne na rynku. Nowy system programowo-sprzętowy Oracle został opracowany z myślą o konsolidacji współdzielonych aplikacji i/lub baz danych, potrzebach oddziałów lub zdalnych ośrodków w zakresie przetwarzania oraz środowiskach programistycznych i testowych.

Kluczowe cechy nowej platformy SPARC to m.in.:
·  Bezproblemowe bezpieczeństwo: Najnowsze dodatki do platformy SPARC zostały opracowane z myślą o bezpieczeństwie i zgodności z przepisami oraz wykorzystują funkcje Silicon Secured Memory w celu zapobiegania atakom szkodliwego oprogramowania i błędom programowania. 
·  Przełomowa wydajność: Dzięki wykorzystaniu otwartych interfejsów API w procesorze i zintegrowanych akceleratorach Data Analytics Accelerators, które zapewniają nawet 10-krotnie wyższą wydajność analiz w aplikacjach korporacyjnych, aplikacjach do obsługi wielkich zbiorów danych i aplikacjach chmurowych, najnowsze dodatki do platformy SPARC minimalizują opóźnienia i koszty.
·  Prawdziwa prostota: Dzięki integracji wykraczającej poza sam serwer, system programowo-sprzętowy Oracle MiniCluster S7-2 pomaga stawić czoła czterem najważniejszym wyzwaniom związanym z przetwarzaniem korporacyjnym, do których należą: (1) bezpieczeństwo i zgodność z przepisami; (2) wysoka dostępność; (3) zarządzanie i instalowanie poprawek; (4) dostrajanie wydajności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz