wtorek, 3 października 2017

Larry Ellison zapowiada rewolucyjne produkty Oracle na konferencji Oracle OpenWorld

Podczas inauguracyjnej prezentacji 1 października prezes rady nadzorczej Oracle i CTO Larry Ellison zaprezentował nowe, przełomowe aplikacje oparte na algorytmach uczenia maszynowego i odporne na zagrożenia cyber ataków.

Ellison zapowiedział także wprowadzenie usługi Oracle Autonomous Database Cloud, będącej w istocie pierwszą na świecie całkowicie samoobsługową, autonomiczną bazą danych, jak również automatycznych mechanizmów aplikacyjnych, które wykrywają i usuwają skutki ataków hakerskich w czasie rzeczywistym.

Nowa, zautomatyzowana baza danych jest oparta na algorytmach uczenia maszynowego i eliminuje wiele pracy administracyjnej, ponieważ zapewnia automatyczne poprawki, aktualizacje i strojenie podczas pracy. Dzięki wyeliminowaniu możliwości popełnienia błędu ludzkiego i konieczności wykonywania testów wydajnościowych, Oracle może zminimalizować kosztowne planowane i nieplanowane przestoje do mniej niż 30 minut rocznie i gwarantuje użytkownikom dwukrotne obniżenie kosztów w porównaniu do technologii Amazon.

Podczas krótkich demonstracji Ellison zaprezentował także wyniki testów porównawczych, które podkreślały ogromną różnicę w wydajności między bazą danych Oracle w chmurze Oracle i bazą danych działającą w najlepszej usłudze Amazon, czyli Amazon Relational Database Service (RDS). Bezpośrednie porównanie uwypukliło również różnicę między niezawodnością i dostępnością Amazona (99,95%, przy wykluczeniu większości źródeł nieprzewidzianych i planowanych przestojów), a gwarancją 99,995% jaką daje Oracle w swoich umowach SLA.

„Nie używam wyrażenia ‘rewolucyjna nowa technologia’ co roku podczas Oracle OpenWorld. Nie robię tak, bo nie ma aż tak wielu rewolucyjnych nowych technologii. Ale ta jest właśnie taka” – powiedział Ellison. 

Obejrzyj fragmenty prezentacji Larry’ego Ellisona na Facebooku
Wszystkie prezentacje programowe OOW
Oracle OpenWorld – strona główna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz