czwartek, 5 października 2017

Prezes Oracle Mark Hurd opowiada o przyszłości chmury

Drugiego dnia konferencji Oracle OpenWorld prezes Oracle Mark Hurd przedstawił prognozy dla przetwarzania w chmurze i dyskutował o przyszłości biznesu z zaproszonymi gośćmi – klientami Oracle. 
Przedstawiciele firm Bloom Energy, FedEx oraz Gap opowiadali o tym, jak innowacje dostarczane przez chmurę Oracle przekształciły ich biznes w bardziej elastyczny, efektywny i zyskowny.

Oto prognozy Marka Hurda na rok 2025:
•  100% procesów projektowania i testowania aplikacji będzie dokonywanych w chmurze
•  80% aplikacji produkcyjnych będzie działało w chmurze
•  80% budżetów IT będzie przeznaczonych na usługi chmurowe
•  80% budżetów IT będzie alokowanych na wspomaganie innowacji biznesowych, a tylko 20% na utrzymanie systemów
•  Wszystkie dane korporacyjne będą przechowywane w chmurze
•  Chmury korporacyjne będą najbezpieczniejszym miejscem do przetwarzania IT

Mark Hurd uwypuklił sukces strategii Oracle w chmurze, polegającej na dostarczaniu klientom aplikacji, platformy oraz infrastruktury potrzebnej albo do przeniesienia przetwarzania do chmury, albo stworzenia takiej platformy od podstaw. Podkreślił ekspansję Chmury Oracle zauważając, że w ostatnich pięciu latach firma udostępniła ponad 3500 usług SaaS i 125 PaaS, dzięki czemu chmura ta stała się najbardziej kompletna w branży.

Wybrane wypowiedzi Marka Hurda i jego gości:
•  „Doskonałe aplikacje, to wspaniała rzecz, ale jeszcze lepsza jest gdy te aplikacje współpracują - wzajemnie i wspólnie z kompletnym zestawem PaaS oraz infrastrukturą nowej generacji. Dzięki temu wszystkie składniki uzupełniają się wzajemnie.” – Mark Hurd, Oracle CEO.
•  „Cały czas badamy, jak zapewnić większą funkcjonalność i co należy wspierać w naszym biznesie aby być bardziej elastycznym, a jednocześnie obniżyć koszty. Oracle Cloud bardzo nam w tym pomaga.” - Chris Wood, wiceprezes ds. usług i transformacji biznesu firmy ‎FedEx Services.
•  „Misją firmy Bloom jest pomaganie klientom w wygodnym rozliczaniu się. Doskonale nam się to udaje dzięki Oracle Cloud. Od początku jesteśmy największym dostawcą ogniw paliwowych i mogę powiedzieć, że mieliśmy szczęście, iż dosyć wcześnie zainstalowaliśmy systemy ERP, EPM i SCM od Oracle. Dzięki tym aplikacjom mogliśmy rosnąć bez przeszkód. Chciałbym bardzo podziękować firmie Oracle – jesteście wspaniałym partnerem.” - Randy Furr, dyrektor finansowy firmy Bloom Energy.
•  „Nigdy wcześniej nie widziałem w branży takiego nagromadzenia innowacji, zbiorowej mądrości i dążenia do sukcesu jak to, co stało się w tym roku. A było to przeniesienie systemu Oracle Retail do chmury.” - Paul Chapman, prezes firmy Gap.

Obejrzyj migawki z prezentacji Marka Hurda na Facebooku
Obejrzyj najważniejsze prezentacje programowe z Oracle OpenWorld

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz