poniedziałek, 3 marca 2014

Oracle Mobile Security Suite

Oracle poinformował o dostępności pakietu Oracle Mobile Security Suite. 
Pozwala on przedsiębiorstwom w bezpieczny sposób zapewniać dostęp do newralgicznych aplikacji biznesowych oraz danych na urządzeniach mobilnych.
Nowy pakiet zapewnia zintegrowaną platformę, dzięki której przedsiębiorstwa mogą zarządzać dostępem do aplikacji, uzyskiwanym za pomocą dowolnych urządzeń, w tym laptopów, komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych.

Oracle Mobile Security Suite udostępnia bezpieczny obszar roboczy umożliwiający oddzielenie i ochronę aplikacji biznesowych oraz egzekwowanie reguł bezpieczeństwa przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności osobistych aplikacji i treści użytkowników na tym samym urządzeniu.

Oprócz oddzielenia danych przedsiębiorstwa od danych osobistych, pakiet udostępnia kompletną aplikację mobilną z funkcjami takimi jak pojedyncze logowanie, szyfrowanie przechowywanych danych, katalog aplikacji biznesowych oraz narzędzie pozwalające na umieszczanie aplikacji w obszarze roboczym.

Pakiet Oracle Mobile Security Suite jest dostępny osobno lub w ramach platformy Oracle Mobile Platform. W tej drugiej opcji jest zintegrowany z pakietem Oracle Mobile Suite do tworzenia, integrowania i wdrażania aplikacji.

Najważniejsze funkcje pakietu Oracle Mobile Security Suite
Kontrola bezpieczeństwa urządzeń mobilnych: Nowe funkcje pozwalają przedsiębiorstwom zwiększyć bezpieczeństwo oraz usprawnić zarządzanie danymi i aplikacjami biznesowymi na smartfonach i tabletach. Funkcje te obejmują: geo-fencing umożliwiający ograniczenie używania danej funkcjonalności w oparciu o lokalizację; kontrolę reguł bezpieczeństwa dotyczących aplikacji, np. ograniczenie możliwości kopiowania/wklejania/drukowania w celu zapobiegania utracie danych; bezpieczne połączenia sieciowe dla aplikacji zapewniające poufność danych bez intensywnego zużycia baterii przez sieć VPN; skuteczne szyfrowanie danych lokalnych z możliwością zdalnego skasowania danych i aplikacji biznesowych w momencie usunięcia profilu użytkownika. 
Prosta i sprawna obsługa: W skład pakietu Oracle Mobile Security Suite wchodzi klient poczty e-mail, bezpieczna przeglądarka, menedżer plików, aplikacja white pages, edytor dokumentów oraz katalog aplikacji mobilnych, który może służyć jako sklep z aplikacjami. Dzięki funkcjom pojedynczego logowania oraz dołączanym modułom uwierzytelniania z obsługą infrastruktury klucza publicznego i protokołu Kerberos użytkownicy uzyskują dostęp do wszystkich swoich aplikacji, serwisów WWW oraz plików w ramach bezpiecznego obszaru roboczego, logując się tylko raz, z użyciem swoich danych uwierzytelniania.
Zaawansowana kontrola tożsamości: nowy pakiet oferuje przedsiębiorstwom kompleksowy zestaw funkcji, w tym funkcje zarządzania tożsamością i dostępem, wykrywania oszustw, nadzoru korporacyjnego i zapewniania zgodności z przepisami oraz zarządzania cyklem obsługi użytkowników urządzeń mobilnych. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą lepiej wykorzystać coraz powszechniejszą tendencję do korzystania z prywatnych urządzeń do celów służbowych (BYOD).

Więcej informacji
Oracle Mobile Security Suite w sieci Technet

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz