wtorek, 8 lipca 2014

Oracle Mobile Application Framework

Oracle poinformował o wprowadzeniu na rynek aktualizacji do pakietu Oracle Mobile Suite, który przyspiesza opracowywanie i wdrażanie aplikacji mobilnych na wielu platformach, a także współpracuje z systemami korporacyjnymi w różnych architekturach.

Nowa wersja pakietu udostępnia środowisko programistyczne Oracle Mobile Application Framework (MAF), które upraszcza opracowywanie aplikacji przystosowanych do wdrażania na urządzeniach i platformach mobilnych.
Nowa wersja magistrali usługowej Oracle Service Bus (podstawowy element Oracle Mobile Suite) stanowi podstawę elastycznej strategii wielokanałowej, nastawionej jeszcze wyraźniej na obsługę aplikacji mobilnych. 
Środowisko Oracle MAF jest ściśle zintegrowane z pakietem Oracle Mobile Security Suite, który zabezpiecza aplikacje i dane korporacyjne na urządzeniach mobilnych, a także ułatwia wdrażanie aplikacji oraz zarządzanie nimi.

Środowisko Oracle MAF oferuje następujące możliwości:
· Do wyboru różne środowiska programistyczne, w tym Oracle JDeveloper lub Eclipse (dostępne w ramach narzędzi pakietu Oracle Enterprise Pack for Eclipse), a także różne języki programowania, w tym Java, JavaScript i HTML5.
· Ponad 80 profesjonalnie opracowanych elementów interfejsu użytkownika, co ogranicza potrzebę tworzenia kodu niskiego poziomu w języku HTML5.
· Możliwość deklaratywnego tworzenia elementów interfejsu użytkownika, co pozwala zintensyfikować wykorzystywanie do tworzenia aplikacji elementów wielokrotnego użytku, a także tworzyć szablony interfejsów użytkownika.
· Obsługa aplikacji opracowanych w środowisku Oracle ADF Mobile.

Udostępniono między innymi następujące aktualizacje do magistrali usługowej Oracle Service Bus:
· Ujednolicone środowisko projektowe na platformie Oracle Jdeveloper, z wykorzystaniem podejścia opartego na kreatorach graficznych. Pozwala to udostępniać systemy zaplecza jako gotowe do wykorzystania w aplikacjach mobilnych interfejsy programowania API w standardzie REST/JSON.
· Mechanizm buforowania rozproszonego w pamięci RAM, który pomaga skuteczniej obsługiwać zwiększony ruch z aplikacji mobilnych, zmniejszając przy tym całkowite opóźnienie.
· Bogata oferta adapterów do popularnych aplikacji biznesowych.

Informacje dodatkowe
Oracle Mobile Application Framework 
Oracle Mobile Suite
Oracle Service Bus
Oracle Mobile Security Suite
Oracle Fusion Middleware

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz