poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Oracle Data Cloud - platforma usług DaaS

W ramach platformy Oracle Data Cloud Oracle udostępnił dwie nowe usługi - Oracle DaaS for Marketing i Oracle DaaS for Social.
Oracle Data Cloud jest platformą DaaS (Data as a Service), która obejmuje czołowe produkty Oracle w zakresie danych oraz nowo pozyskaną giełdę danych BlueKai Audience Data Marketplace. 

Oracle DaaS for Marketing, dostępny w nowym modelu subskrypcji, udostępnia marketerom szeroką gamę anonimowych danych dotyczących użytkowników, pochodzących ze źródeł offline i online, a także z urządzeń mobilnych. Dane są zbierane z zaufanych i potwierdzonych źródeł w celu zapewnienia zgodności z przepisami w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych.
Oracle DaaS for Social zapewnia kategoryzację i wzbogacanie danych nieusystematyzowanych wygenerowanych przez media społecznościowe. Dostarcza wielu niedostępnych wcześniej informacji o klientach, konkurentach i trendach rynkowych.

Oracle DaaS for Marketing pomaga usprawnić wielokanałową obsługę klienta poprzez ukierunkowany marketing:
• Giełda Oracle DaaS for Marketing, zapewniająca dostęp do ponad miliarda profili, jest największą giełdą danych na świecie. Umożliwia przedsiębiorstwom dostarczanie ukierunkowanych reklam i treści w kanałach internetowych, mobilnych i społecznościowych, a także w wyszukiwarkach i kanałach wideo.
• Oracle DaaS for Marketing zapewnia marketerom dostęp do największej w branży sieci partnerów, obejmującej ponad 300 firm zajmujących się obsługą danych. 

Oracle DaaS for Social pomaga wykorzystać szeroką gamę danych pochodzących z mediów społecznościowych:
• Oracle DaaS for Social codziennie zbiera informacje z ponad 700 mln wiadomości w mediach społecznościowych, pochodzących z ponad 40 mln portali społecznościowych i informacyjnych.
• Oracle DaaS for Social wykorzystuje zaawansowane funkcje analizy tekstu w celu interpretacji treści i określenia ich kontekstu.
Informacje dodatkowe
Data-as-a-Service: the Next Step in the As-a-service Journey
Forrester Navigating the New Data Market Landscape
Data As A Service: Get More Data Value Without All The Headaches
Oracle Data as a Service for Business

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz