czwartek, 2 października 2014

Innowacje ze świata Javy na konferencji JavaOne 2014

Na konferencji JavaOne 2014 Oracle zaprezentował innowacje w platformie Java SE, w tym nowe udoskonalenia, które mają być wprowadzone w wersji Java SE 9.

Na konferencji JavaOne przedstawiciele Oracle omawiają inwestycje w platformę Java SE 8, w tym inwestycje optymalizujące bezpieczeństwo i wydajność oraz nową asystę techniczną dla platformy, a także najnowszą wersję Java Development Kit 8, uaktualnienie 20.
Platforma Java SE 8 od jej wprowadzenia w marcu 2014 r. cieszy się rekordową popularnością. Łączna liczba jej wdrożeń jest wyższa o 20% w porównaniu z platformą Java SE 7 w takim samym okresie po wprowadzeniu na rynek.

Oracle zaprezentował ostatnio nową wersję Java Development Kit 8, uaktualnienie 20 (JDK 8u20). W tej implementacji udoskonalenia wprowadzone w pierwotnej wersji JDK 8 zostały jeszcze lepiej dopracowane i uzupełnione o nowe funkcje, lepsze zabezpieczenia i optymalizację wydajności.
Oracle JDK 8u20 wyposażono w nowe narzędzie — konsolę Java Advanced Management Console, aby umożliwić administratorom systemów skuteczną kontrolę nad różnymi wersjami Java. 

Oracle rozpoczął już prace nad pakietem JDK 9 Project wraz ze społecznością OpenJDK Community. Nowe funkcje będą ukierunkowane na modułowość, wydajność, stabilność i przenośność. Na tym etapie JDK 9 jest prototypem Java SE 9, a ostatecznie będzie oficjalną implementacją referencyjną tej wersji. Program zgodności Java SE 9 został już uruchomiony, a snapshoty JDK 9 można pobierać i testować.
Społeczność może śledzić postępy w tym zakresie na stronie: http://openjdk.java.net/projects/jdk9/

Informacje dodatkowe
Java at Oracle
JavaOne 2014
Java 8 Launch
Java SE 8 Documentation
Oracle JDK 8 Download
OpenJDK JDK 9 Project
OpenJDK Community

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz