środa, 7 września 2016

Przemysł 4.0 – nowy raport Oracle

Idea rewolucji przemysłowej, znana pod hasłem „Przemysł 4.0” jest związana ze strategią rozwoju przedsiębiorstw, która w ogólnych zarysach zakłada ścisłą komputeryzację wszystkich procesów wytwórczych. Jednak ta rewolucja – wbrew powszechnym poglądom – nie dotyczy tylko sektora produkcji – zjawiska takie, jak sztuczna inteligencja, robotyka, czy automatyka wpływają na transformację wszystkich gałęzi gospodarki.

Celem inicjatywy „Przemysł 4.0” jest wykreowanie inteligentnego przedsiębiorstwa, które charakteryzuje się zdolnością przystosowania, efektywnością wykorzystania zasobów oraz ergonomią, jak również integracją z klientami i partnerami w procesach biznesowych. Podstawą technologiczną są systemy cyber-fizyczne i Internet Rzeczy – koncepcja, według której jednoznacznie identyfikowalne przedmioty mogą gromadzić, przetwarzać, czy wymieniać dane za pośrednictwem sieci komputerowej. Najnowsze technologie chmurowe - w tym platformy IaaS i PaaS - wydatnie pomagają we wdrożeniu tej idei w systemach organizacji różnych sektorów.

Już za tydzień, 13 września Oracle opublikuje swój nowy raport, w którym znajdziemy analizę stanu wdrożenia idei „Przemysł 4.0” w przedsiębiorstwach kilkunastu krajów regionu EMEA, w tym także Polski. Prosimy śledzić Blog Oracle i media, aby dowiedzieć się więcej na ten temat...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz