poniedziałek, 13 marca 2017

Baza danych Oracle 12.2 jest już dostępna wszędzie!


Oracle poinformował, że najnowsza wersja jej bazy danych, Oracle Database 12c wersja 2 (12.2), jest teraz dostępna wszędzie: w chmurze, w modelu Oracle Cloud at Customer i w środowisku lokalnym.
Oracle Database 12.2 obejmuje rozszerzenia architektury multitenant oraz technologie zapewniające klientom wyjątkowe możliwości konsolidacji, wydajność, niezawodność i bezpieczeństwo przetwarzania wszystkich obciążeń - łącznie z programistycznymi i obciążeniami o znaczeniu newralgicznym. Ponadto wersja ta obejmuje ponad 300 nowych funkcji i udoskonaleń w zakresie dostępności, wydajności i bezpieczeństwa, a także produktywności programowania.

„Oracle jest liderem w branży dzięki udostępnianiu najszybszej i najbardziej niezawodnej, a jednocześnie bezpiecznej bazy danych przedsiębiorstwom każdej wielkości. Nieustannie wprowadzamy innowacje i pomagamy klientom w przeprowadzeniu chmurowej transformacji przy minimalnym wysiłku i ryzyku” — powiedział Andy Mendelsohn, wiceprezes Oracle, szef działu technologii baz danych. „Ostatnie udoskonalenia stanowią zwieńczenie edycji Oracle 12.2 i umożliwiają organizacjom jeszcze łatwiejsze wdrożenie Oracle Database 12c, gdzie tylko chcą — w chmurze lub w siedzibie przedsiębiorstwa”.

Skalowalność bazy danych Oracle 12.2 i funkcje analizy w czasie rzeczywistym zapewniają klientom większą elastyczność, szybsze wyciąganie wniosków biznesowych i rzeczywiste obniżenie kosztów. Udoskonalenia Oracle Database 12.2 to m.in.:
  • duże oszczędności przy środowiskach skonsolidowanych i środowiskach SaaS z maks. 4096 bazami danych PDB;
  • większa elastyczność dzięki klonowaniu i przemieszczaniu baz danych PDB online;
  • o wiele większa wydajność bazy danych działającej w pamięci;
  • możliwość przeniesienia analiz wykonywanych w pamięci w czasie rzeczywistym do aktywnych rezerwowych baz danych;
  • natywne horyzontalne partycjonowanie baz danych (sharding);
  • skalowanie dzięki opcji Oracle Real Application Clusters (RAC);
  • udoskonalenia w składnicy dokumentów JSON.
W wielu opublikowanych niedawno raportach niezależnych analityków branżowych Oracle Database 12c została uznana za najlepszą bazę danych do przetwarzania typowych obciążeń, w tym do przetwarzania transakcji online, hybrydowego przetwarzania transakcji i analiz, magazynowania danych, Internetu Rzeczy oraz najlepszą bazę danych działającą w pamięci. Między innymi:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz