środa, 28 sierpnia 2013

Oracle BI Mobile App Designer - nowe narzędzie do projektowania mobilnych aplikacji analitycznych

Oracle zaprezentował niedawno Oracle BI Mobile App Designer — nowe narzędzie, dzięki któremu użytkownicy biznesowi mogą łatwo tworzyć interaktywne aplikacje analityczne działające na większości popularnych urządzeń mobilnych. 

Łatwy w obsłudze interfejs typu „przeciągnij i upuść” oparty na przeglądarce umożliwia użytkownikom łączenie danych, tekstu, obrazów, wykresów i tabel z różnych źródeł w celu tworzenia aplikacji analitycznych dostosowanych do potrzeb poszczególnych działów przedsiębiorstwa. Brak konieczności instalowania dodatkowych programów sprawia, że opracowywanie profesjonalnych mobilnych aplikacji analitycznych jest równie proste jak obsługa standardowych narzędzi biurowych. 

Użytkownicy biznesowi mogą zarówno „podglądać” działanie aplikacji mobilnej za pomocą internetowego symulatora, jak też zeskanować kod QR i uruchomić ją na swoim urządzeniu przenośnym. Mają również możliwość łatwej współpracy i dzielenia się nowo utworzonymi aplikacjami za pomocą biblioteki App Library - repozytorium mobilnych aplikacji analitycznych. Obsługa dotyku i gestów przesuwania w celu interaktywnej analizy pozwala użytkownikom uzyskać szczegółowy widok wizualizacji, co zapewnia im dostęp do cennych informacji bezpośrednio z ich urządzeń mobilnych. Użytkownicy mogą również analizować strumienie sprzedaży i prognozy sprzedaży, wyświetlać szczegółowe profile klientów oraz sprawdzać stan zapasów w dowolnym miejscu i czasie.

Aplikacje stworzone za pomocą narzędzia Oracle BI Mobile App Designer działają z wykorzystaniem protokołu HTML5 na smartfonach i tabletach z systemem operacyjnym iOS, Android i Windows Mobile. Automatyczne dopasowanie do różnych rozmiarów ekranu zapewnia optymalne wyświetlanie wizualizacji na zasadzie: „uruchomione raz działa wszędzie”.
Narzędzie Oracle BI Mobile App Designer stanowi integralny komponent pakietu Oracle Business Intelligence Foundation Suite i jest również dostępne z opcją Oracle BI Mobile do bazy danych Oracle BI Enterprise Edition. Za pomocą narzędzia Oracle BI Mobile HD można wdrożyć na urządzeniach z systemem iOS w pełni interakcyjne funkcje konsoli biznesowej bez konieczności dodatkowego programowania oraz tworzyć dostosowane do swoich potrzeb mobilne aplikacje analityczne.
Narzędzie Oracle Mobile BI pozwala automatycznie wykorzystywać scentralizowane pomiary, obliczenia i analizy dostarczone przez firmowy dział informatyczny, a także umożliwia użytkownikom dodawanie swoich własnych danych. W połączeniu z systemem Exalytics In-Memory Machine, wdrożenia pakietu BI na urządzeniach mobilnych można łatwo skalować do dziesiątków tysięcy użytkowników. Zapewnia to bezpieczeństwo oraz szybszy zwrot z inwestycji, a także niższy całkowity koszt posiadania (TCO).

Dowiedz się więcej
Oracle BI Mobile App Designer Solution Brief
Oracle BI Mobile App Designer Data Sheet 
Oracle BI Mobile App designer Video
Oracle Business Intelligence Mobile
Oracle Business Analytics

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz