poniedziałek, 23 września 2013

Oracle udostępnił nowy napęd taśm StorageTek T10000D


Oracle wprowadził właśnie na rynek nowy napęd taśm StorageTek T10000D. Napęd ten przyda się zwłaszcza firmom oferującym usługi przetwarzania w chmurze, gdyż nadaje się doskonale do gromadzenia zbiorów Big Data oraz tworzenia archiwów korporacyjnych.

Dzięki pojemności jednej kasety sięgającej 8,5 TB bez kompresji, czyli większej o 54% od oferowanej przez rozwiązania poprzedniej generacji, napęd taśm StorageTek T10000D może pomóc klientom w obniżeniu kosztów zakupu urządzeń na potrzeby tworzenia kopii zapasowych w centrum przetwarzania danych nawet o 35%.
Urządzenie StorageTek T10000D zapisuje i pobiera dane z rekordową szybkością sięgającą 252 MB/s bez kompresji. Napęd może obsługiwać dane z szybkością o 57% większą od zapewnianej przez rozwiązanie LTO-6. Jest to także pierwszy napęd taśm, który obsługuje zarówno technologię Fibre Channel 16 Gb/s, jak i technologię Fibre Channel over Ethernet (FCoE) 10 Gb/s, nadaje się więc znakomicie do stosowania w nowoczesnych, konwergentnych centrach przetwarzania danych. 

Te nowe możliwości zwiększają atrakcyjność taśmowej pamięci masowej dla firm dysponujących dużymi zasobami danych, takich jak branże medialno-rozrywkowa, paliwowa, obrazowania medycznego oraz usług przetwarzania w chmurze. Dzięki dużej trwałości, długiemu czasowi eksploatacji i niskim kosztom pamięci taśmowej usługodawcy mogą uzyskiwać zwrot z inwestycji w te urządzenia szybciej niż zapewniają to nośniki dyskowe. 
Na jednej kasecie można zapisać pięć godzin treści cyfrowych 4K, natomiast w jednej kompleksowej bibliotece taśm Oracle StorageTek SL8500 można zapisać ponad 16 mln godzin treści 4K. Funkcja Data Integrity Validation (DIV) oferowana przez napęd taśm StorageTek T10000D umożliwia sprawdzanie poprawności danych bez potrzeby ich ponownego przenoszenia do aplikacji. 

Dzięki pełnej obsłudze zapewnianej przez oprogramowanie StorageTek Tape Analytics służące do monitorowania kondycji danych i przygotowywania raportów na ten temat, klienci mogą jeszcze bardziej wydłużyć dostępność danych cyfrowych. Napęd StorageTek T10000D jest zgodny w zakresie odczytu ze wszystkimi trzema poprzednimi generacjami napędów StorageTek T10000; wykorzystuje te same nośniki co jego poprzednik, umożliwiając klientom zwiększenie pojemności o 55% bez konieczności ponoszenia kolejnych inwestycji.

Dowiedz się więcej
Webcast: Oracle Announces Record Breaking Technology for Digital Archives 
Oracle StorageTek Tape Storage
Oracle StorageTek T10000D Tape Drive

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz