czwartek, 12 września 2013

Wirtualizacja według Oracle

Z punktu widzenia Oracle, wirtualizacja jest prawdziwym fundamentem wszelkich rozwiązań i serwisów funkcjonujących w chmurze. Bez skutecznego, niezawodnego systemu wirtualizacji niewiele można zaoferować w tym segmencie rynku. 

Oracle rozwija w swojej ofercie produkt Oracle Virtual Manager, który jest dostępny w dwóch postaciach: OVM dla x86 (na systemie operacyjnym Linux) oraz OVM na systemie operacyjnym Solaris dla platformy SPARC i x86. Oba te produkty są fragmentem szerszego portfela rozwiązań - zarówno tych aplikacyjnych i bazodanowych jak i sprzętowych.

Narzędzia wirtualizacji Oracle mają wiele przydatnych funkcji, odróżniających je od innych dostępnych na rynku. Przykładowo: wirtualizacja od Oracle jest zintegrowana zarówno ze sprzętem jak i z oprogramowaniem. Na platformie SPARC (która została całkowicie odświeżona w marcu 2013 roku) narzut wydajnościowy z tytułu uruchomienia maszyn wirtualnych jest maksymalnie rzędu 1%! Ponadto w ofercie dostępne jest od niedawna narzędzie Oracle Snap Manager, integrujące w jednym bloku zarządczym bazę danych, system wirtualizacji i system pamięci masowej. Maszyny wirtualne są zarządzane z platformy Oracle Enterprise Manager OpsCenter, która na przestrzeni ostatniego roku została gruntownie zmodernizowana i wyposażona w wiele nowych narzędzi wspomagających wdrożenia systemów w chmurze. 

Bardzo ważnym jest też fakt, że aplikacje Oracle są certyfikowane, testowane i wspierane razem z systemem Oracle VM. Nie bez znaczenia jest też to, że system wirtualizacji Oracle jest zawarty w cenie naszego sprzętu. Jeżeli dodamy, że dla innych serwerów można go zainstalować w cenie systemu operacyjnego – wniosek jest oczywisty: jest to obecnie najbardziej konkurencyjny system wirtualizacji dostępny na rynku. Połączenie tych cech czyni go obecnie chyba najszybciej popularyzującą się platformą wirtualizacyjną w Polsce. 

Napisz do autora
Zbigniew Swoczyna, szef Zespołu wsparcia sprzedaży Oracle Hardware w Oracle Polska.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz