środa, 12 lutego 2014

„Odyseja do Chmury” – polska premiera filmu Oracle

W Warszawie odbyła się premierowa projekcja filmu „Cloud Odyssey - A Hero’s Quest”. Ta przygodowa opowieść w konwencji science fiction została zrealizowana przy użyciu znanej z gier komputerowych technologii animacji wysokiej rozdzielczości i towarzyszyła konferencji Oracle o tematyce Cloud Computing.

Nowatorskie podejście Oracle zakłada porównanie metodyki tworzenia chmur obliczeniowych do zasad prowadzenia misji w kosmosie. Pasjonujące przygody bohaterów filmu są porównane do problemów jakie napotykają firmy pragnące poprawić jakość i wydajność swojego biznesu. Jak się okazuje, przejście do chmury pozwala przezwyciężyć wiele wyzwań i znacząco zwiększyć potencjał przedsiębiorstwa.
Film opowiada o międzygwiezdnej wyprawie do planety Terranuvem, zwanej także Planetą Chmur. Terranuvem jest podobna do Ziemi, możliwa zatem do zasiedlenia przez ludzką rasę. Trwająca 12 lat świetlnych podróż ma na celu przeprowadzenie rekonesansu i przygotowanie planety do przyjęcia ziemskich osadników.

Oto główni uczestnicy wyprawy (od lewej): Cyrus – specjalista od górnictwa kosmicznego i główny bohater opowieści, Orion – mentor i doradca załogi, Flox – przedstawicielka głównego sponsora wyprawy.

Towarzyszy im także Aqi, przedstawiciel znajdującej się na wyższym od ludzkiej poziomie technologicznym rasy Novog.

Ich piękny i świetnie wyposażony statek kosmiczny nazywa się Stratus.

Wśród wielu zaawansowanych urządzeń i technologii, na pokładzie Stratusa znajduje się także farma serwerów serii EXA: Oracle Exadata, Oracle Exalogic oraz Oracle SuperCluster.

Wyprawa napotyka na swojej drodze mnóstwo przeszkód – takich, jak asteroidy

czy burza słoneczna, emitująca śmiercionośne promieniowanie.

Jednak dzięki doskonałej współpracy i pomysłowości załogi, wyprawa ostatecznie udaje się i statek pomyślnie ląduje na planecie Terranuvem. Okazuje się ona wyjątkowo piękna i przyjazna dla ludzi.

Podobnie, jak przy budowaniu systemu informatycznego klasy Cloud Computing, najważniejszymi kluczami do sukcesu misji Stratusa są: standaryzacja, konsolidacja i automatyzacja; wniosek ten okazał się głównym przesłaniem filmu „Cloud Odyssey - A Hero’s Quest”.

Więcej informacji
facebook.com/CloudOdyssey
facebook.com/OracleCloudComputing
Twitter: @OracleCloudZone      
Twitter: #OracleCloud
blogs.oracle.com/cloud
oracle.com/cloud

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz