czwartek, 13 lutego 2014

Pomyślna podróż do Chmury

Zakończona 12 lutego warszawska konferencja Oracle odbywała się pod hasłem „Cloud Odyssey - A Hero’s Quest”. 
Jej atrakcją był premierowy pokaz animowanego filmu SF pod tym samym tytułem, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Ideą konferencji poświęconej omówieniu rozwiązań Cloud Computing było pokazanie, że przejście organizacji do modelu chmurowego przypomina pełną przygód podróż, podczas której przydają się cechy takie, jak pomysłowość, odwaga, zdolność zespołu do współpracy, ale także doskonałe przygotowanie techniczne i zdolność do szybkich zmian strategii.
Ilustracją tej tezy była pierwsza prezentacja konferencji, podczas której Dyrektor Generalny Oracle Polska Bartosz Soroczyński zademonstrował, jak najnowsze technologie i usługi Oracle pozwalają bezproblemowo budować chmury prywatne przy użyciu trzech złotych zasad Cloud Computingu (ukazanych w filmie jako „klucze do chmury”): standaryzacji, konsolidacji i automatyzacji.

Drugą prezentację "Planowanie, Tworzenie i Dostarczanie chmury prywatnej" wygłosił Rafał Szafulera z Oracle Polska.

Kolejny referat konferencji nosił tytuł „Projektowanie chmury bazodanowej” – jego pierwszym prezenterem był ekspert Oracle Tomasz Żegleń,

zaś w drugiej części prezentacji na scenie pojawili się także Emil Przychodzeń (pierwszy od lewej) oraz Rafał Szafulera i Rafał Skirzyński (pierwszy od prawej).

Ostatnią prezentację "Systemy sprzętowo-programowe dla Chmury" wygłosili (od lewej) kolejni przedstawiciele Oracle Polska: Radosław Kut i Waldemar Thiel.

Konferencja spotkała się z wielkim zainteresowaniem uczestników i mediów. Oracle wykazał, że warto przedsięwziąć pełną przygód i wyzwań podróż do Chmury, zaś nagrodą jest zwiększenie sprawności organizacji, a jednocześnie zmniejszenie kosztu i ryzyka.

Więcej informacji
facebook.com/CloudOdyssey
facebook.com/OracleCloudComputing
Twitter: @OracleCloudZone      
Twitter: #OracleCloud
blogs.oracle.com/cloud
oracle.com/cloud

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz