piątek, 27 czerwca 2014

Oracle przejmuje spółkę MICROS Systems

Oracle poinformował o zawarciu ostatecznej umowy przejęcia spółki MICROS Systems, Inc. - dostawcy zintegrowanych rozwiązań programowych i sprzętowych dla branży hotelarsko gastronomicznej i detalicznej. 

Oracle przejmie wszystkie akcje tego podmiotu w cenie 68,00 USD w gotówce za jedną akcję. Wartość transakcji szacuje się na około 5,3 mld USD lub 4,6 mld USD netto dla spółki MICROS w gotówce.

Technologie przetwarzania w chmurze, mobilne i społecznościowe oraz technologie do obsługi wielkich zbiorów danych (big data) i tzw. Internetu rzeczy (Internet of Things) wywierają wpływ na wszystkie branże, zachęcając firmy do modernizacji, która warunkuje skuteczną walkę z konkurencją. Połączenie specyficznych aplikacji branżowych spółki MICROS z aplikacjami biznesowymi, technologiami i rozwiązaniami do przetwarzania w chmurze umożliwi wzbogacenie oferty firmy Oracle o rozwiązania, które pozwolą jej wejść na kolejne rynki. 

Zarząd firmy MICROS jednogłośnie zatwierdził tę transakcję. Przewiduje się, że przejęcie zostanie sfinalizowane w drugiej połowie roku 2014. Transakcja wymaga jeszcze zareagowania przez akcjonariuszy spółki MICROS na wezwanie do sprzedaży większości jej pozostających w obiegu akcji oraz akcji stanowiących przysługujące akcjonariuszom kapitałowe świadczenia motywacyjne, a także uzyskania wymaganych przepisami zezwoleń i spełnienia innych zwyczajowych warunków finalizacji transakcji. 
Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem oracle.com/micros.

Powiedzieli o transakcji

„Firma Oracle skutecznie pomaga klientom z wielu branż wykorzystywać zaawansowane możliwości technologii przetwarzania w chmurze, mobilnych i społecznościowych oraz technologii do obsługi wielkich zbiorów danych (big data) i Internetu rzeczy w celu przekształcania ich działalności biznesowej” - powiedział prezes Oracle Mark Hurd. „Przewidujemy, że dzięki przejęciu spółki MICROS będziemy mogli zaoferować firmom z branży hotelarsko-gastronomicznej i detalicznej innowacyjne i wartościowe rozwiązania.

„Od chwili swego powstania w 1977 r. spółka MICROS stara się pomagać czołowym światowym przedsiębiorstwom działającym na naszych rynkach docelowych - obsługujemy dziś ponad 330 tys. ośrodków w ponad 180 krajach” - powiedział Peter Altabef, prezes i dyrektor generalny spółki MICROS. „Wspólnie z firmą Oracle będziemy mogli zaoferować naszym klientom możliwości jeszcze szybszego wdrażania innowacji oraz skuteczniejszego wyróżnienia się na rynku poprzez wykorzystanie technologii Oracle i rozwiązań do przetwarzania w chmurze, a także efektu skali. Z dużym entuzjazmem myślimy o możliwościach, jakie współpraca ta przyniesie naszym klientom i pracownikom”.

Informacje dodatkowe
Oracle i MICROS
Prezentacja ogólna
List do klientów i partnerów
FAQ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz