poniedziałek, 16 czerwca 2014

Oracle wprowadza na rynek nowe serwery klasy x86

Oracle informuje o wprowadzeniu na rynek serwerów Sun Server X4-4 i Sun Server X4-8. 
Nowe serwery Sun to pierwsze i jedyne(1) systemy oferujące unikatowe funkcje sprzętowe zapewniające możliwość elastycznego przetwarzania. Funkcje te dynamicznie dostosowują sprzęt do wymagań konkretnych obciążeń, aby zapewnić maksymalne wykorzystanie systemu i zwiększyć wydajność.
Możliwości elastycznego przetwarzania oferowane przez serwery x86 Oracle uzyskano dzięki połączeniu konstrukcji tych serwerów opartych na procesorze Intel® Xeon® E7-8895 v2 z systemami operacyjnymi Oracle Solaris i Oracle Linux. Dzięki tym możliwościom klienci mogą konfigurować te systemy tak, aby dynamicznie optymalizowały liczbę i wydajność rdzeni z myślą o zapewnieniu optymalnej obsługi określonego obciążenia.

Sun Server X4-8 to znakomity serwer do obsługi bazy danych Oracle, który w połączeniu z opcją Oracle Database In-Memory może zapewnić optymalną obsługę jeszcze większej części bazy danych w pamięci (memory-optimized) i tym samym przyspieszyć przetwarzanie zapytań.

Serwer Sun Server X4-4 jest doskonale przystosowany do obsługi aplikacji wymagających maszyn wirtualnych o dużej pojemności pamięci i nadaje się znakomicie do eksploatacji oprogramowania analitycznego działającego w czasie rzeczywistym.

(1) Pierwsze i jedyne systemy oparte na procesorze Intel® Xeon® E7-8895 v2.

Informacje dodatkowe
Opis produktu: Oracle Sun Server X4-8
Opis produktu: Oracle Sun Server X4-4
Oracle Engineered Systems
Oracle Solaris

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz