środa, 6 sierpnia 2014

Oracle Linux 7 jest już dostępny

Nowa wersja Linuksa jest wyposażona w takie rozwiązania jak XFS, Btrfs, kontenery Linux Container (LXC), DTrace, Ksplice, udoskonalenia technologii Xen oraz jądro Unbreakable Enterprise Kernel Release 3.

System Oracle Linux 7 można bezpłatnie pobrać z portalu Oracle Software Delivery Cloud. Bezpłatne jest również jego rozpowszechnianie. Wszystkie aktualizacje i poprawki związane z bezpieczeństwem są publikowane na serwerach Oracle Public Yum Server, klienci mogą więc zainstalować ten sam kod na wszystkich swoich maszynach, a przy tym mają do dyspozycji prostą ścieżkę migracji z systemu bezpłatnego do płatnego. Przeinstalowanie systemu nie jest przy tym konieczne.

Oracle Linux to uniwersalny system operacyjny stworzony do obsługi każdej aplikacji dla środowiska Linux. Oferuje on idealną platformę dla narzędzi innych producentów i daje partnerom i klientom swobodę wyboru rozwiązania, które najlepiej pomoże im osiągnąć konkretne cele biznesowe.

System Oracle Linux zapewnia wydajność i niezawodność niezbędną do obsługi obciążeń o znaczeniu newralgicznym i jest stosowany we wszystkich systemach sprzętowo-programowych Oracle opartych na architekturze x86.
Ponad 12 000 klientów zdecydowało się również skorzystać z asysty technicznej dla systemu Oracle Linux (Oracle Linux Support), która oferuje niedrogą asystę klasy korporacyjnej, dostępną przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę w 145 krajach na całym świecie, a także podstawowe poprawki typu backport, dodatkowe narzędzia do zarządzania, oprogramowanie do obsługi klastrów i wiele innych korzyści.

Oracle Linux to jedyna dystrybucja systemu Linux, która zapewnia asystę eksploatacyjną (Production Support) i umożliwia aktualizację środowiska bez przestojów za pośrednictwem technologii Ksplice. Technologia ta udostępnia aktualizacje dla systemów eksploatacyjnych od ponad siedmiu lat - łącznie jest to już ponad milion łatek; jest dostępna w ramach wszystkich subskrypcji Oracle Linux Premier Support.

Informacje dodatkowe
Oracle Linux
Data sheet: Oracle Linux
Podcast: Q&A with Wim Coekaerts
The Value of Oracle Linux Support
IDC white paper: Oracle Linux: Engineered into a Business-Class Solution

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz