wtorek, 30 września 2014

Nowe usługi chmurowe Oracle Analytics Cloud

Podczas konferencji Oracle OpenWorld miała premierę nowa usługa chmurowa Oracle Analytics Cloud. 

Jest to obecnie najszersza oferta rozwiązań analitycznych w chmurze, stanowiąca połączenie analizy danych biznesowych, analizy wielkich zbiorów danych (Big Data) oraz rozwiązań analitycznych wbudowanych w aplikacje SaaS.

Rozwiązanie Oracle Analytics Cloud obejmuje następujące elementy:

Analiza danych biznesowych jako usługa
- Usługa Oracle Business Intelligence Cloud Service (Oracle BI Cloud Service) została zoptymalizowana pod kątem chmury i umożliwia użytkownikom łączenie danych z różnych źródeł - takich jak chmura, rozwiązania lokalne i aplikacje. 
- W chmurze Oracle BI Cloud Service użytkownicy o dowolnym poziomie umiejętności technicznych mogą szybko i łatwo tworzyć użyteczne aplikacje analityczne dzięki platformie, która jest mobilna, elastyczna oraz łatwa do uruchomienia i wdrożenia.

Wbudowane funkcje analizy transakcyjnej dla użytkowników biznesowych SaaS
- Rozwiązanie Oracle Transactional Business Intelligence pozwala wbudować funkcje analityczne w aplikacje Oracle SaaS, co zapewnia wykonywanie raportów i analiz w czasie rzeczywistym. 
- Rozwiązanie Oracle Transactional Business Intelligence jest przeznaczone dla użytkowników biznesowych i dostarcza funkcje analityczne za pomocą interaktywnych konsoli, pakietów KPI oraz alertów przesyłanych na komputery biurkowe i urządzenia mobilne.

Wielkie zbiory danych (Big Data) jako usługa
- Usługa Oracle Big Data Cloud Service umożliwia klientom przechowywanie, analizę i przetwarzanie ogromnych ilości danych z wykorzystaniem środowiska Hadoop na bezpiecznej, elastycznej, zarządzanej i łatwej w obsłudze platformie zintegrowanej z innymi usługami Oracle Cloud.  
- Klienci mogą wybrać wdrożenie usługi Oracle Big Data Cloud Service w ramach Compute Cloud Service i Oracle Storage Cloud Service lub na maszynie Oracle Exadata i systemie Oracle Big Data Appliance.

Big Data Discovery as a service
- Usługa Oracle Big Data Discovery, zapewniająca łatwą analizę wielkich zbiorów danych (Big Data) w środowisku Hadoop, stanowi „wizualną stronę środowiska Hadoop”.
- Rozwiązanie pomaga analitykom biznesowym, analitykom danych i informatykom wspólnie pracować nad projektami w dziedzinie analizy wielkich zbiorów danych.

Informacje dodatkowe
Oracle Analytics Cloud
Oracle Business Intelligence Cloud Service
Oracle Database Cloud Service 
Oracle Cloud Infrastructure as a Service
Oracle Cloud Applications

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz