poniedziałek, 6 października 2014

Hans Viehmann z Oracle Germany wystąpi na konferencji GISforum 2014

W dniach 8-9 października 2014 odbędzie się konferencja GISforum pod hasłem „Systemy GIS z perspektywy użytkowników i twórców rozwiązań”. Jednym z prelegentów konferencji będzie Hans Viehmann, Product Manager z Oracle Germany. 

Z okazji swojego uczestnictwa w tym wydarzeniu, Hans Viehmann udzielił wywiadu Portalowi Gospodarczemu Wirtualny Nowy Przemysł (WNP.pl), w którym opowiada o roli informacji przestrzennej we współczesnej gospodarce i o skutecznych sposobach zarządzania rosnącą ilością informacji.
Oto wybrane fragmenty wypowiedzi eksperta Oracle:

„Ilość danych przestrzennych, które są obecnie gromadzone i przetwarzane jest olbrzymia i rośnie lawinowo. Aby radzić sobie ze wzrostem wolumenów danych, należy bardziej wydajniej niż kiedykolwiek zarządzać tą informacją. To właśnie tutaj wymagane są szczególne kompetencje i tutaj eksperci od zagadnień informacji przestrzennej odgrywają coraz większą rolę”.

„Przy udostępnianiu danych przestrzennych technologie bazodanowe takie jak Oracle Spatial and Graph posiadające wsparcie dla otwartych standardów, są kluczowymi składnikami rozwiązań. Większość interakcji użytkowników z systemem sprowadza się do wyświetlania map za pomocą przeglądarki webowej. Zatem kolejnym kluczowym komponentem jest technologia wizualizacji map. Użytkownicy oczekują ciągłej integracji z aplikacjami, których używają. Z tego powodu rozbudowaliśmy nasz komponent Fusion Middleware MapViewer o składnik wspierający HTML5 i zintegrowaliśmy go nie tylko z aplikacjami Oracle, ale również z Oracle Business Intelligence Suite”.

„Jako dostawca technologii musimy mieć pewność, że nasi klienci korzystają z pomocy wykwalifikowanych partnerów, dlatego opracowaliśmy programy specjalizacji z kompleksowymi ścieżkami zdobywania wiedzy i egzaminami certyfikującymi specjalistów oraz prowadzących do akredytacji na poziomie całej firmy. W Polsce nasz partner - SHH - przetarł tę drogę jako pierwszy z partnerów w całej Europie uzyskując specjalizację z zakresu technologii przestrzennych - Oracle Spatial and Graph”.

Cały wywiad z Hansem Viehmannem można przeczytać TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz