czwartek, 11 czerwca 2015

Kierunki rozwoju oferty sprzętowej Oracle

Marek Świerad, wiceprezes Oracle i szef Działu Hardware / Engineered Systems w regionie Oracle Europy Środkowo-Wschodniej, udzielił ostatnio wywiadu popularnemu miesięcznikowi i portalowi ITwiz. Główne tematy rozmowy, to kierunki rozwoju systemów programowo-sprzętowych Oracle, szczegóły oferty dziesięciu już rozwiązań tej klasy oraz dalsze inwestycje Oracle w tym obszarze. Oto najważniejsze tezy wywiadu:

Oracle w coraz większym stopniu rozwija ofertę w kierunku integracji rozwiązań aplikacyjnych i sprzętowych
Oracle oferuje klientom wszystko to, co jest niezbędne w nowoczesnym centrum danych. Stawia jednak na integrację i specjalizację, oferując wszystkie, gotowe do działania i ściśle do siebie dopasowane elementy niezbędne do zbudowania sprawnego, nowoczesnego centrum danych, które będzie odpowiadało na potrzeby biznesowe klientów. Efektem jest systematyczny rozwój oferty systemów programowo-sprzętowych (Oracle Engineered Systems). W ostatnim czasie w jej ramach pojawił się szereg nowych rozwiązań. To nie tylko szybsza i zoptymalizowana, szósta wersja Exadata. To także nowe rozwiązania, wśród nich system Virtual Compute Appliance i Zero Data Loss Appliance, które stanowią odpowiedź na oczekiwania rynku w zakresie podnoszenia sprawności środowisk zwirtualizowanych i ochrony danych.

Oracle wiąże duże nadzieje z optymalizacją opartą na algorytmach wbudowanych bezpośrednio w procesor, znanych pod nazwą Software in Silicon
Wprowadzenie optymalizacji obsługi systemów biznesowych już na poziomie procesora to kolejny krok w rozwoju oferty rozwiązań sprzętowych Oracle. Jako jedyny dostawca rozwiązań bazodanowych Oracle może w pełni decydować o kierunkach rozwoju sprzętu, aż do poziomu procesora. Jeśli zaś chodzi o potencjalne obszary usprawnień wynikających z przeniesienia wybranych algorytmów do poziomu procesora, to oczywiście w pierwszej kolejności obejmą one rozwiązania związane z bazą danych.

Integracja jest istotna z perspektywy potencjalnych klientów Oracle
Dzięki integracji i optymalizacji wszystkie elementy oferty Oracle mogą lepiej ze sobą współpracować i działać szybciej. W ostatecznym rachunku wyższa wydajność daje możliwość osiągnięcia wysokiej stopy zwrotu z inwestycji, zaś integracja pozwala zmniejszyć całkowite koszty posiadania infrastruktury. Obie te cechy - w połączeniu z dużą sprawnością systemów działających w oparciu o rozwiązania sprzętowe Oracle - przekładają się też na wyższe zadowolenie klientów.

Oferta sprzętowa Oracle wspiera zarówno realizację celów biznesowych, jak i zadań stawianych przed osobami odpowiedzialnymi za IT
W przypadku dzisiejszych projektów sprzętowych należy wyjść od potrzeb i motywacji stojących za decyzją lub nawet pomysłem zmiany. Dziś, bardziej niż w przeszłości liczą się twarde dane. Na bazie potrzeb biznesowych eksperci Oracle mogą precyzyjnie wyliczyć – osadzone w realiach danej firmy – efekty wdrożenia konkretnych rozwiązań. Niezależnie od tego czy zanotujemy wzrost wydajności w zakresie obsługi klienta, czy efektywności platformy usług cyfrowych – obie te zmiany reprezentują konkretną wartość biznesową.

Marek Świerad, wiceprezes Oracle i szef Działu Hardware & Engineered Systems w regionie Oracle Europy Środkowo-Wschodniej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz