środa, 11 maja 2016

Oracle przejmuje firmę Opower

Oracle poinformował o zawarciu ostatecznej umowy na temat przejęcia Opower, czołowego dostawcy usług chmurowych dotyczących efektywności energetycznej i zaangażowania klientów dla branży usług użyteczności publicznej za kwotę 10,30 USD za akcję, płatną w środkach pieniężnych. Transakcja jest wyceniania na ok. 532 mln USD.
Za pomocą rozwiązań Opower ponad 100 globalnych firm z branży usług użyteczności publicznej, takich jak PG&E, Exelon i National Grid, zapewnia klientom nowoczesną obsługę cyfrową. Platforma firmy Opower do analizy wielkich zbiorów danych przechowuje i analizuje ponad 600 mld odczytów licznika pochodzących od 60 mln klientów, co umożliwia zakładom użyteczności publicznej proaktywne spełnianie wymogów regulacyjnych, obniżanie kosztów obsługi oraz zwiększanie zadowolenia klienta.

„Firmy z branży usług użyteczności publicznej potrzebują nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które współdziałają ze sobą w celu spełniania ich ewoluujących wymagań dotyczących klientów, operacji i zgodności z przepisami” — powiedział Rodger Smith, wiceprezes i dyrektor generalny działu rozwiązań globalnych Oracle Utilities. „Oracle Utilities i Opower razem będą największym dostawcą strategicznych usług chmurowych dla zakładów użyteczności publicznej”.

„Dzięki temu przejęciu branża usług użyteczności publicznej będzie mogła korzystać z najnowocześniejszych, kompleksowych aplikacji chmurowych obejmujących cały łańcuch tworzenia wartości - od liczników i sieci grid do klientów” — powiedział Dan Yates, prezes i współzałożyciel firmy Opower. „Bardzo się cieszymy z dołączenia do firmy Oracle i możliwości zapewniania naszym klientom jeszcze większych korzyści w ramach platformy Oracle Utilities Industry Cloud Platform”.

Zarząd firmy Opower jednogłośnie zatwierdził tę transakcję. Przewiduje się, że przejęcie zostanie sfinalizowane w 2016 roku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.oracle.com/opower.

Informacje dodatkoweOracle i Opower

List do klientów i partnerów
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
Prezentacja ogólna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz