poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Oracle przejmuje firmę NetSuite

Oracle poinformował o zawarciu ostatecznej umowy na temat przejęcia NetSuite, pierwszej na świecie firmy z branży przetwarzania w chmurze. Transakcja jest wyceniana na 109 USD na akcję w gotówce lub na ok. 9,3 mld USD.

„Aplikacje chmurowe Oracle i NetSuite wzajemnie się uzupełniają i zawsze będą współistnieć na rynku” — powiedział Mark Hurd, dyrektor generalny Oracle. „Zamierzamy intensywnie inwestować w oba produkty, zarówno pod względem inżynierii, jak i dystrybucji”.

„Oczekujemy, że przejęcie to zwiększy zyski Oracle liczone bez GAAP już w pierwszym pełnym roku finansowym po zawarciu transakcji” — powiedziała Safra Catz, dyrektor generalny Oracle.

„NetSuite przez 18 lat pracował nad opracowaniem zintegrowanego systemu do prowadzenia firmy w chmurze” — powiedział Evan Goldberg, założyciel, dyrektor ds. technicznych i prezes NetSuite. „Na tym połączeniu bardzo zyskają nasi klienci, pracownicy i partnerzy”.

„NetSuite będzie czerpać korzyści z globalnej skali i zasięgu Oracle, aby rozszerzyć dostępność swoich rozwiązań chmurowych na inne branże i kraje” — powiedział Zach Nelson, dyrektor generalny NetSuite. „Bardzo się cieszymy z możliwości dołączenia do Oracle i przyspieszenia naszego tempa innowacji”.

Ocena transakcji oraz negocjacje były prowadzone przez Komitet Specjalny w ramach zarządu Oracle, składający się wyłącznie z dyrektorów niezależnych. Komitet Specjalny jednogłośnie zatwierdził tę transakcję w imieniu firmy Oracle oraz jej zarządu.

Przejęcie ma zostać sfinalizowane w 2016 roku. Transakcja wymaga uzyskania wymaganych przepisami zezwoleń i spełnienia innych warunków finalizacji transakcji, w tym zareagowania przez akcjonariuszy spółki NetSuite na wezwanie do sprzedaży większości jej akcji pozostających w obiegu.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie oracle.com/netsuite

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz