wtorek, 24 stycznia 2017

Oracle przejmuje firmę Apiary

Oracle poinformował o podpisaniu umowy nt. przejęcia firmy programistycznej Apiary. Jej pionierskie rozwiązanie APIFlow udostępnia platformy i narzędzia potrzebne do opracowywania interfejsów aplikacji (API), które łączą usługi i dane korporacyjne oraz pomagają projektować nowoczesne aplikacje chmurowe.

Firma Apiary pomogła już przedsiębiorstwom w tworzeniu setek tysięcy interfejsów API i innych produktów cenionych przez ich klientów i partnerów. Rozwiązanie APIFlow obejmuje pełny cykl tworzenia interfejsów API, w tym ich opracowywanie, testowanie i dokumentowanie oraz zarządzanie nimi. Jest także zgodne ze standardami branżowymi API Blueprint i OpenAPI. 

„Chmura Oracle API Integration Cloud umożliwia firmom używanie interfejsów API oraz ich ochronę i analizę” — powiedział Amit Zavery, wiceprezes Oracle, szef działu Integration Cloud. „Dzięki rozwiązaniom Apiary firma Oracle będzie również oferować zaawansowane funkcje tworzenia interfejsów API i zarządzania nimi, co pozwoli zarządzać pełnym cyklem życia interfejsów i dostarczać zintegrowane aplikacje”.

„Klienci Oracle uzyskają wyjątkowy dostęp do kompleksowej platformy zarządzania interfejsami API, dającej im większe możliwości kontroli i elastyczność, dzięki czemu będą mogli się skupić na wprowadzaniu innowacji” — powiedział Jakub Nešetřil, założyciel i dyrektor generalny Apiary. „Bardzo się cieszymy z dołączenia do firmy Oracle i możliwości zapewniania naszym klientom jeszcze większych korzyści w ramach Oracle Integration Cloud”.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.oracle.com/apiary

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz