poniedziałek, 23 stycznia 2017

Oracle uruchamia trzy nowe Regiony do obsługi Chmury


Oracle poinformował ostatnio, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy planuje wprowadzić trzy nowe Regiony do obsługi chmury. Będą to: Reston w stanie Wirginia, Londyn oraz Turcja. Inwestycja ta podwoi regionalną obecność platformy chmurowej Oracle do poziomu 29 Regionów na całym świecie. Dodatkowe Regiony na Dalekim Wschodzie, w Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie mają dołączyć w połowie 2018 roku.

Każdy z planowanych nowych Regionów chmurowych Oracle będzie się składać z co najmniej trzech ośrodków o małych opóźnieniach i wysokiej przepustowości — zwanych również domenami dostępności (Availability Domains — AD). AD będą oddalone od siebie o kilka kilometrów i będą całkowicie odseparowane od siebie na wypadek awarii. Takie zróżnicowane podejście zapewnia najwyższą ochronę przed awarią oraz najwyższą dostępność najbardziej wymagających aplikacji chmurowych klientów Oracle. Domeny dostępności są ściśle zintegrowane z Oracle Cloud Platform, co ułatwia korzystanie z nich i eliminuje konieczność planowania architektury systemów w celu zapewnienia ich dostępności.

„Firma Oracle jest zaangażowana w budowę najbardziej zróżnicowanej platformy chmurowej, która spełnia wymagania dotyczące wielu różnych obciążeń” — powiedział Deepak Patil, wiceprezes Oracle, szef działu rozwoju platformy Oracle Cloud. „Ta regionalna ekspansja podkreśla nasze zaangażowanie w nakłady kapitałowe oraz inwestycje w inżynierię wymagane do tego, aby utrzymać się na pozycji globalnego lidera platform chmurowych”.

Oracle Cloud to największa i najbardziej zintegrowana chmura publiczna w branży, obejmująca pełny zakres usług SaaS, PaaS i IaaS. Obsługuje ona środowiska chmurowe, hybrydowe, jak również wszystkiego typu obciążenia, programowanie i dane. Chmura Oracle dostarcza prawie 1000 aplikacji SaaS i 50 usług PaaS oraz IaaS dla klientów w ponad 195 krajach na całym świecie. Obsługuje 55 mld transakcji dziennie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz