poniedziałek, 30 stycznia 2017

Rozszerzona platforma Oracle Cloud ułatwia tworzenie i wdrażanie wydajnych aplikacji

Podczas konferencji Oracle CloudWorld w Nowym Jorku Oracle zaprezentował nowe udoskonalenia Oracle Cloud Platform. Przedstawione premiery, to dostępność usługi Oracle Database Cloud Service dla środowisk typu bare metal, nowe modele maszyn wirtualnych, funkcje równoważenia obciążenia i nowe opcje pamięci masowej — wszystkie te rozwiązania są dostępne na platformie Oracle IaaS.

Usługa Oracle Database Cloud Service idealnie sprawdza się przy opracowywaniu, testowaniu i wdrażaniu aplikacji biznesowych zarówno na serwerach wirtualnych, jak i na serwerach typu bare metal, ukierunkowanych na wysoką wydajność. Zaprezentowana niedawno usługa Oracle Database Exadata Express Cloud Service to niedrogie, w pełni zarządzane rozwiązanie, znakomite dla programistów, analityków biznesowych i przedsiębiorstw średniej wielkości. Oracle Database Exadata Cloud Service zapewnia z kolei doskonałą wydajność hurtowni danych i obciążeń transakcyjnych baz danych o znaczeniu newralgicznym. Użytkownicy korzystający z bazy danych Oracle na nowoczesnej platformie IaaS mogą uzyskać ponad 50-krotnie większą wydajność niż w przypadku innych czołowych dostawców baz danych w chmurze.
 

Oracle IaaS obejmuje teraz jedno-, dwu- i czterordzeniowe modele maszyn wirtualnych, które działają w tej samej sieci Virtual Cloud Network (VCN) co oferowane przez Oracle systemy obliczeniowe typu bare metal oraz blokowa i obiektowa pamięć masowa. To pierwsze takie rozwiązania w branży. Nowa usługa Load Balancing Service udostępnia trzy dedykowane przepustowości — 100 Mb/s, 400 Mb/s i 8 Gb/s — zaspokajając tym samym różne potrzeby w zakresie ruchu sieciowego, wysokiej dostępności i bezpieczeństwa. Wśród pozostałych udoskonaleń warto wymienić nową blokową pamięć masową o pojemności 2 TB i szyfrowanie danych przechowywanych w obiektowej pamięci masowej.
 

„Ostatnie inwestycje w platformę Oracle Cloud umożliwiają łatwe tworzenie, testowanie i rozbudowywanie aplikacji w oparciu o bazę danych Oracle lub bazy danych innych producentów. Oferujemy klientom najbardziej kompleksowe metody przechodzenia na przetwarzanie w chmurze i przyspieszania realizacji ich strategii biznesowych” — powiedział Thomas Kurian, prezes Oracle, szef działu rozwoju produktów. „Oracle ma najszerszą gamę usług chmurowych dla relacyjnych baz danych. Warto zaznaczyć, że usługi te są w 100% zgodne z aplikacjami wdrażanymi lokalnie, co ułatwia klientom sprawne przenoszenie obciążeń korporacyjnych do chmury”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz