poniedziałek, 31 lipca 2017

Oracle partnerem Projektu Bloodhound

Projekt Bloodhound, to próba pobicia rekordu prędkości na lądzie przy pomocy ponaddźwiękowego samochodu zdolnego do jazdy z prędkością 1000 mil na godzinę – czyli około 1609 km/h.

Jako partner w dziedzinie chmury Oracle dostarczy technologię, która pomoże inżynierom projektu Bloodhound gromadzić, analizować i transmitować dane z ponad 500 czujników zainstalowanych w pojeździe Bloodhound Super Sonic Car (SSC) do sal lekcyjnych na całym świecie. Informacje te pozwolą uczniom dokładnie zobaczyć, jak technologia umożliwia najszybszemu kołowemu pojazdowi na naszej planecie przekroczyć barierę prędkości 1000 mil/h. 

To przełomowe przedsięwzięcie inżynierskie pomoże nauczycielom zainspirować uczniów do zgłębiania przedmiotów ścisłych oraz technologii, inżynierii i matematyki. „Wyścig lotniczy i kosmiczny z lat 60. XX w. zainspirował całą falę młodych ludzi do zawodowego zajęcia się naukami ścisłymi i inżynierią” — powiedział Richard Noble, dyrektor projektu Bloodhound. „Mamy nadzieję, że Bloodhound pomoże nam osiągnąć podobny efekt, ponieważ zmagamy się obecnie z niedoborem ludzi dysponujących umiejętnościami technicznymi. Chcemy, aby uczniowie i studenci poczuli, że są z nami na miejscu podczas naszej próby pokonania bariery 1609 km/h, a dzięki współpracy z firmą Oracle będziemy w stanie spełnić tę obietnicę”.

Technologia Oracle pomaga inżynierom projektu Bloodhound nie tylko w realizacji związanego z nim programu edukacyjnego, lecz także w optymalizacji pojazdu Bloodhound SSC przed ambitną próbą bicia rekordu prędkości. Dzięki możliwości wglądu w działanie poszczególnych komponentów i technologii w samochodzie w czasie rzeczywistym zespół prowadzący projekt Bloodhound będzie mógł szybko dostrzegać i eliminować wszelkie problemy techniczne pojawiające się w trakcie przygotowań do próby pokonania bariery 1609 km/h. Pierwszy ważny sprawdzian czeka to rozwiązanie w październiku, gdy ma się odbyć pierwszy test z prędkością 322 km/h (200 mil na godzinę) w Newquay w Kornwalii.

„Projekt Bloodhound stawia na prędkość osiąganą na wiele sposobów” — powiedział John Abel, kierownik projektu Bloodhound w firmie Oracle. „Inżynierowie zespołu będą potrzebować szybko udostępnianych danych i jeszcze szybciej przeprowadzanych analiz, aby móc odpowiednio dostosowywać ten unikatowy prototyp, który przesuwa granice projektów komputerowych i technologii materiałowej. Nasze rozwiązania będą podstawą tych analiz przez najbliższe dwa lata. Mamy nadzieję, że Bloodhound stanie się nowym punktem odniesienia dla ludzkiej pomysłowości, a przy tym zwiększy popularność przedmiotów ścisłych na całym świecie”.

Obejrzyj wideo
Wsparcie zapewniane pojazdowi Bloodhound przez dane i chmurę Oracle
Jak dane wspomagają samochód poruszający się z prędkością 1609 km/h
Jak Bloodhound i Oracle zainspirują młode pokolenie

Udostępnij na LinkedIn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz