czwartek, 3 sierpnia 2017

Oracle ERP Cloud uznany za lidera w raporcie Gartnera

Pakiet Oracle ERP Cloud został uznany za lidera w raporcie badawczym firmy Gartner pt. „Magiczny kwadrant dla podstawowych pakietów do zarządzania finansami w chmurze, 2017”(1). Spośród 11 ocenianych produktów pakiet Oracle ERP Cloud zajął najwyższe miejsce zarówno pod względem kompletności wizji, jak i zdolności do jej realizacji. 

Według raportu „Liderzy odznaczają się pionierską wizją tego, w jaki sposób podstawowe systemy do zarządzania finansami mogą być objęte wsparciem i doskonalone poprzez przenoszenie ich do chmury. Mają również zdolność do realizacji tej wizji za pomocą produktów, usług i strategii wprowadzania ich na rynek. Uzyskali silną pozycję rynkową oraz zwiększają swoje przychody i udział w rynku. W segmencie podstawowych pakietów do zarządzania finansami w chmurze konsekwentnie zdobywają nowych klientów wśród organizacji różnej wielkości oraz oferują szeroką funkcjonalność we wszystkich podstawowych obszarach zarządzania finansami. O ich kompetencjach świadczą liczne udane wdrożenia u klientów zlokalizowanych zarówno w ich własnym regionie, jak i poza jego granicami. Ich produkty są często wykorzystywane przez integratorów systemów w celu wspierania inicjatyw w zakresie transformacji finansowej”.

„Transformacja i innowacje stanowią obecnie priorytet przedsiębiorstw z sektora finansowego. Klienci szukają najlepszych w swojej klasie rozwiązań chmurowych, które pomocą im uzyskiwać wartościowe informacje biznesowe w czasie rzeczywistym, a także zwiększyć produktywność i obniżyć koszty” — powiedział Rondy Ng, wiceprezes Oracle, szef działu aplikacji. „Oracle ERP Cloud to jedyne rozwiązanie klasy korporacyjnej na rynku obejmujące tak szeroki zakres funkcji, wysoki poziom bezpieczeństwa i skalowalność oraz najnowocześniejsze innowacje, które pozwolą sprostać tym rosnącym potrzebom biznesowym. Pozycja w polu liderów w raporcie Gartner to dla nas potwierdzenie skuteczności naszej strategii ukierunkowanej na produkty i usługi oraz dowód uznania dla naszego zaangażowania w pomaganie klientom w osiąganiu sukcesów”.

Oracle ERP Cloud to kompleksowa platforma finansowa, dostępna w chmurze Oracle Cloud. Nowoczesny interfejs użytkownika uwzględniający najnowsze innowacje udostępnia wbudowane funkcje analityczne, kontekstową współpracę społecznościową oraz mobilną obsługę użytkownika niezależnie od urządzenia, dzięki czemu platforma jest przyjazna dla użytkownika i łatwa w obsłudze. Platforma ERP Cloud obejmuje pełny zakres funkcji ERP w dziedzinie zarządzania finansami, zaopatrzeniem i portfolio projektowym, jak również funkcje zarządzania wydajnością przedsiębiorstwa (EPM), zarządzania, ryzyka i zgodności (GRC) i zarządzania łańcuchem dostaw (SCM). Dzięki natywnej integracji z szerszą ofertą Oracle SaaS w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim (HCM) oraz ofertą w zakresie obsługi klienta (Customer Experience — CX) klienci mają do dyspozycji praktyczną, ukierunkowaną na biznes i łatwą we wdrożeniu ścieżkę rozwoju.

Pobierz raport Gartnera Magiczny kwadrant dla podstawowych pakietów do zarządzania finansami w chmurze przeznaczonych dla średnich, dużych i globalnych przedsiębiorstw, 2017

Więcej informacji o rozwiązaniach chmurowych Oracle w dziedzinie finansów można znaleźć na stronach Oracle Enterprise Resource Planning Cloud, na Facebooku lub Twitterze oraz na blogu Modern Finance Leader.

1) Gartner, „Magiczny kwadrant dla podstawowych pakietów do zarządzania finansami w chmurze przeznaczonych dla średnich, dużych i globalnych przedsiębiorstw”, Nigel Rayner, Robert P. Anderson, John E. Van Decker, czerwiec 2017.

1 komentarz:

  1. W naszej firmie korzystamy z dynamics 365 for operations i muszę przyznać, że to potężne narzędzie, choć jego dostosowywanie wymaga pracy i ogromnej wiedzy. W przypadku konieczności dostosowania modułów lub napisania nowych polegamy więc na zewnętrznej firmie.

    OdpowiedzUsuń