wtorek, 2 marca 2010

LG Electronics przygotowuje jedną ogólnoświatową bazę danych firm


Globalna baza danych będąca w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby
LG Electronics na całym świecie – LG powinno ją przygotować w 2010 roku – której podstawę stanowi Oracle E-Business Suite Release 12. Inne składowe tego rozwiązania to również: Oracle SOA Suite i WebLogic Portal.

Baza danych przeznaczona do użytku globalnego oznacza wysokie wymagania w kwestiach dostępności i skalowalności – wybrane rozwiązanie bazuje na 4 i-węzłach wykorzystujących Oracle Real Application Clusters – sama przestrzeń do przechowywania danych, serwery oraz infrastruktura sieciowa zostały odpowiednio zwielokrotnione, żeby zapewnić dostęp jak największej liczbie użytkowników.

LG korzysta już z produktów Oracle, część z omawianych rozwiązań została oddana do użytku. Na kanale YouTube znajdują się inne nagrania wideo dotyczące tego tematu, jego pisemne opracowanie znajduje się tutaj:LG, wprowadzając nowe rozwiązanie, chce zastąpić do pięćdziesięciu samodzielnych instalacji baz danych. Cel bez wątpienia ambitny. Jego powodzenie zależy w dużej mierze od infrastruktury sieciowej a także od jednego ważnego produktu Oracle – RAC lub Real Application Clusters.

Oracle Database i Oracle Real Application Clusters to, nawiasem mówiąc, są również części składowe rozwiązania Oracle Grid Computing. Ale o tym w innym wpisie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz