środa, 28 marca 2012

Wyróżnienie Gazety Bankowej dla Oracle GoldenGateW tegorocznej edycji konkursu Gazety Bankowej „Hit Roku 2012 dla Instytucji Finansowych” Oracle otrzymał wyróżnienie za produkt Oracle GoldenGate.

Konkurs Gazety Bankowej jest w branży usług finansowych uznawany za bardzo prestiżowy i odbywa się co roku w dwóch kategoriach: „Lidera informatyki instytucji finansowych” - w której wyróżnia się te instytucje, które wykonały szczególnie ciekawy projekt informatyczny oraz „Hit Roku 2012 dla instytucji finansowych”, gdzie nagrody otrzymują produkty, usługi i kompletne rozwiązania informatyczne przeznaczone dla firm tego sektora.

W roku 2012 odbyła się X edycja konkursu, w której Oracle zdobył wyróżnienie „Rekomendacja Gazety Bankowej w konkursie Hit Roku 2012 dla instytucji finansowych” w dziale Produkt, za rozwiązanie „Oracle GoldenGate, system do utrzymywania ciągłej dostępności danych na potrzeby systemów o znaczeniu newralgicznym”.

Czym jest Oracle GoldenGate

Oracle GoldenGate jest wysoce wyspecjalizowanym narzędziem do replikacji baz danych. Doskonały efekt swego działania zawdzięcza - rozwijanym przez wiele lat, mechanizmom kopiowania danych w heterogenicznych środowiskach bazodanowych. Wysoka specjalizacja produktu umożliwiła osiągniecie unikalnych właściwości w zakresie bezpieczeństwa i wydajności. Instytucje finansowe na całym świecie doceniły już elastyczność i funkcjonalność Oracle GoldenGate, tworząc przy jego pomocy trzon swojej infrastruktury IT. Wystarczy wspomnieć wdrożenie w Bank of America, gdzie GoldenGate jest odpowiedzialny za synchronizację danych pomiędzy 18 tysiącami bankomatów, a centralną bazą banku, dodatkowo tworząc 4-krotną replikację głównych baz w ramach polityki Disaster Recovery. Na rynku polskim Oracle GoldenGate występuje wszędzie tam, gdzie używany jest system płatności Base24 brytyjskiego potentata ACI.

Dla użytkownika biznesowego, efektem działania Oracle GoldenGate jest wrażenie pełnej integracji w czasie rzeczywistym danych pochodzących z wielu różnych systemów firmowych. Nie ma tu większego znaczenia rodzaj bazy danych, środowisko systemowe - Oracle GoldenGate obsługuje większość dostępnych na rynku rozwiązań bazodanowych. Bardzo ważne jest to, że lista współpracujących systemów ciągle się powiększa - obsługiwane są zarówno wersje już historyczne (np Oracle 8i, SQL Server 2000), jak i najnowsze produkty.

Technologia GoldenGate umożliwia utrzymywanie wszystkich ważnych danych biznesowych w kilku lokalizacjach jednocześnie, przy czym każda zmiana dokonana w jednym miejscu jest natychmiast aktualizowana w pozostałych. W rezultacie, podczas nagłej awarii systemu podstawowego, jego funkcjonalność natychmiast przejmuje system zapasowy, dzięki czemu ewentualne awarie są praktycznie niezauważalne dla użytkowników. Podobnie, wszystkie czynności serwisowe dla aplikacji można wykonywać bez konieczności wyłączania którejkolwiek z części składowych, czyli bez przerw technicznych.

Wyróżnienie konkursowe w imieniu Oracle Polska odebrał Andrzej Gibas, Dyrektor ds. sprzedaży Oracle Polska (pierwszy z lewej).

Więcej informacji o Konkursie i jego laureatach można znaleźć TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz