czwartek, 20 września 2012

Oracle dla telekomunikacji


Rynek telekomunikacyjny od wielu lat ma dla Oracle w Polsce znaczenie kluczowe. Obok przemysłu i usług finansowych, jest to branża która generuje największy udział w sprzedaży Oracle w naszym kraju.

Dzieje się tak głównie dlatego, że w polskim sektorze telekomunikacji produkty technologiczne Oracle stały się nieformalnym standardem; globalnie pozycja Oracle jako lidera wśród dostawców rozwiązań IT dla telekomunikacji jest jeszcze bardziej widoczna: z produktów Oracle korzystają wszystkie ze 100 największych firm telekomunikacyjnych świata.
Korporacja Oracle wydzieliła w swoich strukturach dedykowany dział Oracle Communications Business Unit, który łączy wiele dedykowanych rozwiązań i oferuje je klientom w dowolnych zestawach lub jako jedno kompleksowe rozwiązanie. Dzięki temu, Oracle posiada dziś w swojej ofercie wszystkie komponenty potrzebne do zbudowania kompletnego rozwiązania informatycznego do obsługi firmy telekomunikacyjnej. 

Aplikacje dostarczane przez Oracle Communications pomagają operatorom telekomunikacyjnym w trzech zasadniczych aspektach:

(1) Współpraca za pośrednictwem chmury dzięki pakietowi Oracle Communications Unified Communications Suite
Jak wynika z raportu firmy Radicati, zawierającego prognozę dla rynku systemów poczty elektronicznej na lata 2011-2012 ("Email Platforms Market Forecast 2011-2012"), komercyjne rozwiązania Oracle do przesyłania wiadomości cieszą się największą popularnością wśród operatorów - liczba skrzynek pocztowych obsługiwanych za ich pomocą wynosi 175 mln i wciąż rośnie. Rozwiązanie firmy Oracle to bardzo skalowalna platforma, stworzona z myślą o wymagających środowiskach operacyjnych, instancjach współdzielonych i systemach dostosowanych do przetwarzania w chmurze. Oferuje narzędzia ułatwiające współpracę, które umożliwiają operatorom telekomunikacyjnym obsługę firm i klientów indywidualnych za pośrednictwem chmury. Usługi operatorów są nieprzerwanie rozwijane, aby udostępnić klientom podstawowe funkcje komunikacyjne w środowiskach współpracy opartych na chmurze - na produktach Oracle Communications bazują przy tym zarówno usługi w zakresie pracy grupowej, jak i podstawowe usługi komunikacyjne. 

(2) Oracle Communications Service and Network Evolution 
Rozwiązanie to pozwala operatorom telekomunikacyjnym promować narzędzia cyfrowe w codziennym życiu użytkowników. Dzięki oprogramowaniu Oracle firmy mogą włączyć podstawowe funkcje telekomunikacyjne w opracowywane aplikacje, aby tworzyć usługi lokalizacyjne, narzędzia umożliwiające mobilne zakupy w ramach aplikacji, usługi powiadamiania, interaktywne usługi głosowe i wideo, rozwiązania telekonferencyjne i wiele innych. Programiści zajmujący się aspektami biznesowymi nie muszą uczyć się przy tym specjalistycznych umiejętności związanych z telefonią, mogą bowiem skorzystać z pomocy programistów pracujących w języku Java, aby w szybkim tempie opracowywać i udoskonalać nowe usługi. 
Firmy mogą też włączać funkcje komunikacyjne w swoje własne produkty - operator telewizji kablowej może na przykład zintegrować w telewizorze usługi głosowe i wideo, co umożliwia użytkownikowi wyświetlenie identyfikatora dzwoniącej do niego osoby na ekranie telewizora i zatrzymanie programu, aby odebrać telefon, lub przekierowanie połączenia bezpośrednio do poczty głosowej.

(3) Oracle Communications Intelligent Policy and Charging 
Rozwiązanie wykorzystuje łącza stacjonarne i mobilne, dane profilu abonenta i strategie operatorów telekomunikacyjnych, dzięki czemu mogą oni tworzyć oferty i praktycznie natychmiast dostarczać je klientom. Oferty te można połączyć z rozwiązaniami, które pozwalają na przykład zwiększyć przepustowość podczas pobierania filmów, zapewniają firmom tańszą transmisję danych poza godzinami szczytu (jest to zarazem sposób na równomierne rozłożenie obciążenia sieci) lub gwarantowaną jakość usług. Możliwość połączenia informacji dotyczących klientów, strategii i narzędzi do rozliczania w jednym rozwiązaniu staje się coraz ważniejsza, ponieważ operatorzy telekomunikacyjni wdrażają sieci szybkiej transmisji danych, takie jak LTE, i mają nadzieję, że zaawansowane usługi w tej dziedzinie zwiększą popyt ze strony klientów.

Dowiedz się więcej
Oracle Communications - opis oferty
Oracle Communications na Facebooku
Rozwiązania branżowe Oracle


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz