piątek, 19 października 2012

Krótszy czas wdrożenia, to zysk dla partnerówZ Arturem Malinowskim, dyrektorem działu Solutions Business Unit w Arrow ECS Polska Sp. z o.o., rozmawia Mariusz Ludwiński z miesięcznika Reseller News.

Dlaczego rozwiązania informatyczne Engineered Systems są dobre dla klientów?
Oracle Exalogic jest jednym z pięciu produktów z rodziny Oracle Engineered Systems (systemy programowo-sprzętowe Oracle). Koncepcja tych systemów opiera się na założeniu, że gdy zaoferujemy klientom pełne rozwiązanie: sprzęt, system operacyjny, bazę danych, aplikacje, stworzone od podstaw wraz z klientem, to jesteśmy w stanie uzyskać znakomitą wydajność i płynność pracy. Oracle zaczął budować te systemy ok. 5 lat temu, wtedy powstała pierwsza Exadata. Reakcja rynku była dość sceptyczna. Szczególnie konkurencja podchodziła do tego, jak do systemu z pudełka. Ale gdy dziś patrzymy na ofertę tych firm, to większość z nich próbuje budować podobne rozwiązania. Tyle że firma Oracle pierwsza poszła w tym kierunku. Ma kilka lat doświadczeń, dlatego jest w stanie budować produkty szybciej i z większym znawstwem niż konkurencja. Poza tym, klienci lubią kompetentnych dostawców.
Przewagą Oracle jest również posiadanie najszerszej na rynku linii produktów informatycznych, co umożliwia budowanie takich rozwiązań w praktycznie dowolnej konfiguracji zleconej przez klienta. Można również bardzo szybko wprowadzać zmiany i usprawnienia. Nie trzeba dzwonić do dostawcy, składać zlecenia na poprawki czy update'y i czekać kilku miesięcy na odpowiedź. Nie trzeba też martwić się, że wprowadzenie do systemu nowego elementu pogorszy relacje między istniejącymi elementami. Klienci często się tego boją i w efekcie np. nie patchują systemów przez lata. A to znacznie obniża wydajność pracy i uzyskiwane efekty.
Ostatnią korzyścią dla klienta z zakupu systemów programowo-sprzętowych jest pewność, że otrzyma faktycznie taką wydajność systemu jaką chciał i za jaką zapłacił. Produkty klasy Engineered Systems posiadają najwyższą jakość Oracle, a dodatkowo budowane są tak, by współpraca między elementami składowymi była jak najlepsza, żeby to nie było wąskie gardło, które spowalnia pracę całej jednostki. Nie ma również ryzyka niedomiarowania systemu, ponieważ założenia wypracowywane są wspólnie z klientem i na bieżąco monitorowane.

W jaki sposób Engineered Systems polepszają biznes partnerów?
Coraz częściej obserwujemy że partnerzy mają problemy z przepływem gotówki w prowadzonym biznesie. Dzieje się tak dlatego, że gdy partner prowadzi wdrożenie, najpierw kupuje sprzęt, a potem go wdraża, zwykle przez wiele miesięcy. Dopiero po zakończeniu wdrożenia wystawia klientowi fakturę. Oznacza to, że przez cały okres wdrożenia trzeba ten sprzęt jakoś kredytować. Partnerzy często proszą nas o kredytowanie i w pewnym zakresie oczywiście im pomagamy. Natomiast gdy wdrożenie się przedłuża, zaczynają być kłopoty z przepływem pieniędzy. Produkty programowo-sprzętowe pomagają w ten sposób, że skracają czas wdrożenia. Zamiast czekać na pieniądze od klienta końcowego rok czy pół roku, partner może je otrzymać już po dwóch miesiącach. To zmienia sposób sprzedaży. Cóż bowiem z tego, że z jednym dostawcą wynegocjują cenę kilka procent niższą, jeśli będą musieli ją kredytować we własnym zakresie kilka miesięcy dłużej? Po przeliczeniu okazuje się, że tak naprawdę to się nie opłaca. Partnerzy zarabiają dlatego, że wdrożenia produktów klasy Engineered Systems trwają krócej. 

Jak Arrow ECS wspiera firmy partnerskie Oracle we wdrożeniach takich rozwiązań u klientów końcowych?
Arrow jest dystrybutorem Oracle'a w Polsce i zajmuje miejsce pomiędzy producentem a siecią partnerską. Nie sprzedajemy nigdy rozwiązań klientom końcowym. Zajmujemy się informowaniem rynku o dostępnych rozwiązaniach oraz dbamy o partnerów, ich wiedzę, kompetencje techniczne, sprzedażowe.
W ramach pierwszej działalności organizujemy spotkania branżowe, spotkania z klientami, opowiadamy o produktach, pokazujemy slajdy - a potem zapraszamy do Centrum Demonstracyjnego. Klient może przyjść z własną aplikacją lub bazą danych, zgrywamy to rozwiązanie na sprzęt demonstracyjny, uruchamiamy i klient na własne oczy widzi efekty: zwiększenie wydajności rzędu kilku czy kilkunastu razy. Nie zdarzył się jeszcze taki test, w którym klient nie zostałby oszołomiony uzyskaną poprawą.
Partnerzy to drugi obszar działania Arrow ECS. Warto wspomnieć tutaj o inicjatywie Oracle Partner Academy, którą prowadzimy wspólnie z Oracle. W ramach tej Akademii oferujemy partnerom profesjonalne, techniczne szkolenia z produktów Oracle. To nie są tylko szkolenia zwiększające wiedzę, ale też rozwijające praktyczne umiejętności. Pracownicy firm partnerskich korzystają z rozwiązań demonstracyjnych, ćwiczą na tym samym sprzęcie, który potem będą wdrażać u klientów. Dzięki temu nie ma obawy, że dopiero u klienta spotkają się ze sprzętem na żywo po raz pierwszy. Testy w Centrum Demonstracyjnym są bezpłatne dla partnerów i dla klientów, zaś szkolenia oferujemy prawie za symboliczną złotówkę.

Z jakim wyprzedzeniem partnerzy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na testy w Centrum?
Minimum to miesiąc. Z potrzebą takich testów można zgłaszać się bezpośrednio do nas, ale równie dobrze można zgłaszać się do Oracle. Na bieżąco koordynujemy kalendarz. Jako Arrow widzimy przyszłość w takim modelu współpracy z odbiorcami, dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycję w Centrum Demonstracyjne. Serdecznie zapraszamy klientów, partnerów, partnerów z klientami, na testy i na prezentacje!

Dowiedz się więcej
Informacje temat Oracle Engineered Systems

Najważniejsze produkty serii Oracle Engineered Systems

Flagowym produktem sprzętowym Oracle jest maszyna bazodanowa Oracle Exadata Database Machine oparta na serwerach pamięci masowej Oracle Exadata Storage, które łączą inteligentne oprogramowanie pamięci ze sprzętem, zapewniając największą w branży wydajność. Aby przezwyciężyć ograniczenia konwencjonalnych pamięci, rozwiązanie Oracle Exadata wykorzystuje architekturę równoległej pamięci masowej do olbrzymiego zwiększenia przepustowości danych między serwerem bazy danych a pamięcią.

Pierwsza na świecie zintegrowana maszyna warstwy pośredniej Oracle Exalogic Elastic Cloud zapewnia bezprecedensową wydajność aplikacji w technologii Java. Oracle Exalogic Elastic Cloud to zintegrowany system złożony ze sprzętu i oprogramowania, który firma Oracle opracowała, przetestowała i dostroiła w celu wykonywania aplikacji w technologii Java i innych technologiach z wyjątkowo wysoką wydajnością. 

Oracle Database Appliance to nowe podejście do wykorzystania najpopularniejszej na świecie bazy danych - Oracle Database 11g - polegające na udostępnieniu jej jako jednego systemu łatwego do wdrożenia i zarządzania. Jest to kompletny pakiet obejmujący oprogramowanie, serwer, pamięć masową i komponenty sieciowe. 

Oracle Exalytics In-Memory Machine to pierwszy na świecie sprzętowo-programowy system analityczny, w którym dane do analizy znajdują się w całości w pamięci operacyjnej,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz