czwartek, 5 grudnia 2013

ARROW ECS: kompleksowe wsparcie dla partnerów Oracle

Artur Malinowski
Aby skutecznie zapewnić sobie pozycję liderów branży, partnerzy muszą oferować klientom kompleksowo zintegrowane rozwiązania oparte na chmurze, ucząc ich jednocześnie, jak maksymalnie wykorzystać możliwości oferowane przez infrastrukturę cloud computing. 

Uwzględniając fakt, iż nadal większość firm obsługuje swoje procesy informatyczne własnymi siłami, staje się jasne, że popularność przetwarzania w chmurze wciąż jeszcze jest niewielka. Dlatego, aby umożliwić użytkownikom pełne wykorzystanie potencjału chmury oraz maksymalne zwiększenie sprzedaży, partnerzy muszą nie tylko udostępniać technologie, które zapewnią rozwój przedsiębiorstw działających w oparciu o chmurę, lecz także ułatwiać elastyczną integrację tych produktów z infrastrukturą informatyczną klientów. Zważywszy, że przedsiębiorstwa, które zaczynają korzystać z chmury publicznej, decydują się na przechowywanie i przetwarzanie cennych danych firmy poza jej siedzibą, szczególnie ważne staje się zaspokojenie zapotrzebowania na zaawansowaną, bezpieczną architekturę integracji oferującą bogate możliwości zarządzania danymi. 

Mimo mocno zarysowanych trendów, w rozmowach z wieloma partnerami wciąż pobrzmiewa sceptycyzm dotyczący szybkiego przyjęcia się w Polsce masowo tych rozwiązań. Jednak niezależnie od tego, czy klienci zamierzają utworzyć własne chmury prywatne, czy też wdrożyć rozwiązanie udostępniane w hostingu w chmurze firmy zewnętrznej, zainteresowanie chmurą zapewnia partnerom handlowym znaczne możliwości generowania przychodów. Zachęcamy więc wszystkich partnerów, aby przetestowali swoje aplikacje do działania w chmurze. Najnowsza wersja oprogramowania bazodanowego Oracle 12c wspiera wydajność operacji tego typu. W ramach utworzonego wspólnie z Oracle centrum Oracle Partner HUB umożliwiamy partnerom testy z wykorzystaniem rozwiązań programowo-sprzętowych klasy Oracle Engineered Systems. Posiadane rozwiązania takie jak Exadata, Exalogic czy ODA mogą w razie potrzeby zostać także wypożyczone, aby móc przeprowadzić testy w środowisku klienckim i z „wrażliwymi” danymi klienta. 

We współpracy z partnerami przeprowadzamy także kampanie marketingowe, pomagając pozyskać potencjalnych klientów. Oracle Partner HUB może być wykorzystany do organizacji spotkań z klientami i przeprowadzenia demonstracji rozwiązań, bazując na zapleczu technologicznym jakie posiadamy. Posiadając wykwalifikowanych inżynierów, ARROW ECS wspiera partnera w przygotowaniu środowiska prezentacyjnego. We wszystkich formach działań marketingowych partnerzy mogą także liczyć na wsparcie naszego działu marketingu. Namawiamy też partnerów aby wszystkie - zarówno te pozyskane w ramach wspólnych działań jak i własne szanse sprzedażowe, rejestrować w systemie udostępnionym przez Oracle. Dzięki temu, zgodnie z programem OPN Incentive, partnerzy mogą uzyskać nawet 10% dodatkowego rabatu.

Pamiętajmy, że aby rozpocząć przygodę z Oracle wystarczy podpisać umowę z ARROW ECS, jedynym dystrybutorem Oracle w Polsce, aby na poziomie Remarketer mieć prawo oferowania wybranych produktów Oracle. Oczywiście zachęcamy też wszystkie firmy do zostania partnerem Oracle na właściwym dla firmy poziomie Silver, Gold, czy Platinum. 

O autorze
Artur Malinowski jest Dyrektorem Działu Rozwiązań ARROW ECS Sp. z o.o. 

Kontakt z Arrow ECS
Anna Kała-Brańka, Oracle Hub Administrator, 
Tel. +48 12 616 43 80, +48 607 460 575
Krzysztof Feliksiak, Oracle Business Developer Manager, 
Tel. +48 616 43 64, +48 663 857 37

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz