wtorek, 17 grudnia 2013

Zalety kompleksowego centrum przetwarzania danych

Firmy i organizacje coraz częściej korzystają z zewnętrznych centrów obliczeniowych – uważa się że takie podejście do przetwarzania komputerowego prowadzi do uproszczenia działalności operacyjnej i zachowania konkurencyjności w środowisku, w którym generuje się coraz większe ilości danych. 

Firmy chcą jednak pójść o krok dalej ― zaczynają wdrażać w swoich biurach systemy oparte na modelu chmury i sieci SDN (software-defined networks), aby jeszcze bardziej obniżyć koszty i zwiększyć wydajność. Dla partnerów Oracle oraz wszystkich innych dostawców IT tendencja ta oznacza powstanie popytu na zintegrowane, nowoczesne centra przetwarzania danych stanowiące połączenie sprzętu i aplikacji, które umożliwią oferowanie użytkownikom rozwiązań biznesowych dostosowanych do ich specyficznych potrzeb.

Kompleksowe centra obliczeniowe
Choć podstawę procesów przechowywania i przetwarzania danych stanowi sprzęt komputerowy, partnerzy powinni także doceniać rolę aplikacji biznesowych i oprogramowania warstwy pośredniej - jako głównych czynników decydujących o nowoczesności i wszechstronności centrum obliczeniowego. Zoptymalizowane centra przetwarzania danych umożliwiają firmom przechowywanie ogromnych ilości danych, a ponadto są wyposażone w zaawansowane i komplementarne aplikacje oraz oprogramowanie middleware, co daje użytkownikom dodatkowe korzyści, np. możliwość analizy danych biznesowych. Partnerzy, którzy będą umieli skłonić swoich klientów do szczegółowego zapoznania się z możliwościami takich narzędzi oraz przekonać ich o znaczeniu oprogramowania jako cennej wartości dodanej, mogą liczyć w nadchodzących latach na znaczny rozwój swego biznesu.

Engineered Systems
Według firmy Gartner rośnie popularność systemów zintegrowanych (w Oracle nazywamy je Engineered Systems) stanowiących połączenie zoptymalizowanego pod kątem współpracy sprzętu i oprogramowania - oczekuje się, że sprzedaż takich systemów będzie w 2015 r. stanowić nawet 35% rynku rozwiązań dla centrów przetwarzania danych. Taka integracja na poziomie produktów jest znakomitym rozwiązaniem dla klientów zainteresowanych zarządzaniem różnego typu usługami, migracjami danych, projektami konsolidacji i działaniami opartymi na chmurze, umożliwiając im efektywniejszą i szybszą realizację tych zadań. Ponadto korzystanie z systemu pochodzącego od jednego dostawcy umożliwia sprawniejszą konserwację i szybsze rozwiązywanie problemów. 

Architekci rozwiązań
Warto też zauważyć, że oprogramowanie preinstalowane w centrach przetwarzania danych działa o wiele wydajniej niż w innych środowiskach, ponieważ jest posadowione na zgodnych z nim operacyjnie platformach sprzętowych. Fakt ten znacznie zwiększa możliwości biznesowe myślących przyszłościowo producentów IT, którzy coraz chętniej współpracują z takimi partnerami, których można nazwać architektami kompleksowych rozwiązań dla klientów.

Więcej na temat Oracle Engineered Systems


1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawe rozwiązanie technologiczne.
    Jeśli chodzi o mnie, bardzo chwalę sobie program do wystawiania rachunków oferowany przez stronę iFirma.pl, bez wątpienia dzięki temu udogodnieniu codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa staje się dużo łatwiejsze.

    OdpowiedzUsuń