wtorek, 15 lipca 2014

Bob Evans z Oracle opowiada o korzyściach uproszczenia IT

Na zlecenie Oracle biuro badawcze IDC przeprowadziło serię ankiet, mających na celu określenie poziomu złożoności dzisiejszych środowisk IT oraz korzyści wynikających z ich uproszczenia. 

W ramach badania przeprowadzono szczegółowe rozmowy z dyrektorami działów biznesowych i działów informatyki dziewięciu przedsiębiorstw z różnych krajów i branż. 
Jak wynika z opublikowanego następnie raportu, w wyniku podjęcia inicjatyw prowadzących do uproszczenia infrastruktury IT, przedsiębiorstwa uczestniczące w badaniach były w stanie poprawić uzyskiwane wyniki o 3610 USD rocznie w przeliczeniu na jednego użytkownika. 
Z badań wynikło również, że uproszczenie infrastruktury informatycznej stymuluje szereg innych korzyści, takich jak wzrost wydajności użytkowników, szybsze wprowadzanie produktów na rynek oraz lepsza obsługa klientów.

Komentarz do badania IDC opublikował na kanale Youtube Bob Evans, wiceprezes Oracle i dyrektor ds. komunikacji. W swoim wystąpieniu podkreśla on, że kierownictwo większości firm doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne i owocne dla biznesu firmy jest zjawisko upraszczania infrastruktury IT. W ramach tego procesu wielu klientów Oracle zainwestowało już w systemy sprzętowo-programowe, a niektórzy z nich przechodzą także na usługi przetwarzania w chmurze. Dzięki takim działaniom, firmy te mogą przeznaczać więcej czasu na wdrażanie innowacji, dzięki czemu mają większe szanse na sukces.
O autorze
Bob Evans jest wiceprezesem firmy Oracle ds. komunikacji. W zakres jego obowiązków wchodzi udział w formułowaniu strategicznych kierunków rozwoju firmy Oracle, a także informowanie opinii publicznej o innowacjach technologicznych klasy wyższej opracowanych przez firmę Oracle, o jej unikatowych rozwiązaniach zapewniających firmie przewagę nad konkurencją, a także o szerokiej gamie korzyści biznesowych, które firma Oracle zapewnia swoim klientom i partnerom. Wypowiedzi Boba Evansa można śledzić na Twitterze pod adresem @bobevansIT.

Przeczytaj raport Oracle-IDC


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz