środa, 16 lipca 2014

Oracle Social Cloud uruchomił oparty na metodzie LSA mechanizm analizy tekstów polskich

Oracle Social Cloud wzbogacił swoje usługi o zaawansowane możliwości nasłuchiwania i monitorowania w języku indonezyjskim, fińskim, norweskim, polskim, szwedzkim, tajskim i tureckim.

Oracle Social Relationship Management (SRM) to usługa przetwarzania w chmurze, która pomaga firmom zarządzać kontaktami z klientami oraz skalować ich obsługę w mediach społecznościowych. Firmy mogą wykorzystywać tę usługę do nasłuchiwania rozmów o swojej marce, branży i konkurencji w szerszej gamie języków.

Firma badawcza eMarketer prognozuje, że w 2017 r. globalna liczba użytkowników sieci społecznościowych wzrośnie do 2,3 mld. Aby nawiązywać kontakty z zaangażowanymi społecznościowo klientami, firmy muszą nasłuchiwać, publikować i uczyć się bez barier w postaci lokalizacji czy języka. Monitorowanie zachowań klientów w różnych językach, w tym także w regionalnych sieciach społecznościowych i witrynach internetowych, ma kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstw prowadzących działalność w skali globalnej.

Opracowany przez Oracle mechanizm analizy tekstów, oparty na metodzie LSA (Latent Semantic Analysis ― analiza ukrytych grup semantycznych), eliminuje zbędne informacje, aby wydobyć znaczenie kontekstowe i zapewnić dokładniejsze, bardziej precyzyjne i adekwatniejsze merytorycznie zrozumienie znaczenia tekstu. Nowe mechanizmy obsługi mediów społecznościowych umożliwiają odczytywanie informacji takich, jak zamiary konsumentów, preferowanie lub niechęć do określonych produktów oraz problemy z obsługą klienta.

Dla każdego z obsługiwanych języków w ramach usługi Oracle SRM dodano także nowe źródła danych adekwatne dla danego języka, w tym specyficzne dla poszczególnych krajów sieci społecznościowe, blogi, fora i nowe serwisy internetowe, zapewniając dostęp do ponad 700 mln wiadomości dziennie. 

Usługa Oracle SRM oferuje interfejsy użytkownika i możliwości publikowania w 31 językach, a w przypadku 18 języków także zaawansowane mechanizmy nasłuchu słów kluczowych i korzystanie z metody LSA. 

Informacje dodatkowe
Oracle Social Relationship Management
Managing Social Relationships for the Enterprise
Oracle Social Spotlight Blog
Oracle SRM Product Demo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz