środa, 18 lutego 2015

Milionowe oszczędności Oracle - dzięki prowadzeniu własnej rekrutacji

Podczas IV edycji Warszawskich Dni Rekrutacji wystąpiła Delia Marinescu, Dyrektor do spraw rekrutacji w regionie Oracle EMEA. Jej prezentacja skupiła się na obszernym przedstawieniu metodyki prowadzenia rekrutacji specjalistów w Korporacji Oracle. 

Delia Marinescu podkreśliła, że nabór pracowników odbywa się niemal wyłącznie poprzez działanie własnego, wewnętrznego Działu Rekrutacji Oracle. Taki model sprawdza się znakomicie, ponieważ pozwala wyjątkowo precyzyjnie dopasować proces poszukiwań specjalistów do potrzeb zgłaszanych przez działy biznesowe. Ponadto zastosowanie własnego personelu generuje znaczne oszczędności, zwiększając przy tym efektywność wszystkich procesów rekrutacyjnych.
Prowadzenie rekrutacji w modelu in-house pozwala nam na pełne wykorzystanie naszych własnych systemów, narzędzi i sprawdzonych metodyk” – powiedziała Delia Marinescu. „Nasi rekruterzy pracują indywidualnie, dopasowując kandydatów do konkretnych stanowisk i ról. Dzięki ścisłej współpracy z dyrektorami poszczególnych linii biznesowych, nasi specjaliści uzyskują szczegółową wiedzę na temat konkretnych wymagań w przypadku każdego stanowiska. Ponieważ odpada ogromna część pracy administracyjnej, typowej przy korzystaniu z agencji zewnętrznych, możemy skupić się wyłącznie na poszukiwaniu najlepszych talentów i ich odpowiednim kwalifikowaniu, a także na takich procesach, jak ekspertyza rynku pracy, analiza otoczenia konkurencyjnego, czy employer branding”.
Delia Marinescu, Dyrektor do spraw rekrutacji w regionie Oracle EMEA
(foto: Aleksandra Drutkowska)

Jak zaznaczyła Delia Marinescu, jednym z kluczowych czynników sukcesu zastosowanego w Oracle modelu rekrutacji, jest sposób dobierania wewnętrznych rekruterów. „Wszyscy nasi specjaliści ds. rekrutacji muszą posiadać wysoko rozwinięte kompetencje sprzedażowe, podobne do tych, których poszukujemy u sprzedawców naszych produktów. W Oracle jesteśmy świadomi, iż rekruter sprzedaje wizerunek i potencjał Oracle jako pracodawcy kandydatom z rynku zewnętrznego, a z drugiej strony sprzedaje zewnętrzny talent naszym menedżerom zatrudniającym”.

Na uwagę zasługuje fakt, że w Oracle funkcje Działów HR i Rekrutacji są rozdzielone. Dzięki temu każda z tych jednostek biznesowych koncentruje się na innych etapach cyklu zawodowego pracowników, osiągając lepsze efekty. Delia Marinescu zwróciła także uwagę na ogromny wpływ, jaki na działania rekrutacyjne mają popularne w ostatnim czasie media społecznościowe. Ich twórcze wykorzystanie powoduje, że procesy kadrowe stają się bardziej pro-aktywne, wyprzedzając ewentualne braki kadrowe i przewidując przyszłe potrzeby działów biznesowych Oracle.
Jedną z naszych codziennych czynności jest uważne śledzenie mediów społecznościowych i ciągła obecność na najbardziej popularnych portalach” – podsumowała Delia Marinescu. „W dzisiejszych czasach aktywność w Sieci jest podstawą sukcesu przy prowadzeniu efektywnej rekrutacji, wpływając także na zwiększanie rozpoznawalności marki Oracle, jako idealnego pracodawcy. Taka działalność jest bardzo ułatwiona dzięki temu, że nasze aplikacje kadrowe – takie, jak Oracle HCM Cloud, czy Oracle Taleo, doskonale współpracują z platformą social, wpływając tym samym na zwiększenie sprawności działania naszego personelu”.

Warszawskie Dni Rekrutacji, to renomowana konferencja poświęcona tematyce HR, organizowana przez portal HRstandard.pl. Tegoroczna, IV edycja odbyła się w dniach 12–13 lutego 2015 w Warszawie.

1 komentarz:

 1. Oracle Transportation Management --- "
  Oracle Transportation Management Online Training

  Send ur Enquiry to contact@21cssindia.com
  Introduction to OTM
  OTM Basics
  Need and Importance of OTM" more… Online Training- Corporate Training- IT Support U Can Reach Us On +917386622889 - +919000444287 http://www.21cssindia.com/courses/oracle-transportation-management-online-training-128.html

  OdpowiedzUsuń