czwartek, 30 kwietnia 2015

Nowa wersja pakietu Oracle Utilities Network Management System

Rynek dystrybucji energii elektrycznej przechodzi obecnie gwałtowne zmiany. Klienci coraz częściej wybierają alternatywne źródła energii, co znacząco wpływa na niezawodność i wydajność sieci energetycznych oraz zagraża pozycji tych przedsiębiorstw, które nie potrafią dostosować się do zmian. 

Aby pomóc przedsiębiorstwom energetycznym wykorzystać nowe możliwości, Oracle wprowadził niedawno istotne uaktualnienia w rozwiązaniu Oracle Utilities Network Management System. Rozwiązanie to umożliwia przedsiębiorstwom energetycznym łatwiejszą i skuteczniejszą integrację rozproszonych źródeł energii, w tym dachowych paneli słonecznych, turbin wiatrowych i baterii, w oparciu o lokalizację i warunki użytkowania. 

Istniejąca technologia sieci energetycznych, powszechnie zwana „technologią operacyjną”, nie jest w stanie sprawnie obsłużyć energii generowanej przez źródła rozproszone oraz przeciążeń i zakłóceń napięcia spowodowanych przerwami i prądem wstecznym. Dzięki Oracle Utilities Network Management System 1.12.0.2 można łatwo integrować rozproszone źródła energii w celu lepszego zarządzania magazynowaniem energii elektrycznej oraz zwiększenia niezawodności sieci. Ponadto rozwiązanie Oracle pozwala obniżyć koszty, zapewnia też większe możliwości przenoszenia obciążeń i sprzedaży nadwyżek energii elektrycznej ze źródeł rozproszonych. 

Firma Gartner opublikowała w tym roku raport Magic Quadrant for Advanced Distribution Management Systems, w którym ocenia możliwości dostawców technologii związanych z modernizacją sieci dystrybucyjnych i zaspokajania potrzeb klientów. Firma Gartner wskazała firmę Oracle jako lidera w zakresie zaawansowanego zarządzania dystrybucją ze względu na jej możliwości wdrożeniowe oraz kompleksowe podejście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz